Tak wyglądał świąteczny weekend na drogach powiatu

2023-04-12 07:29:07(ost. akt: 2023-04-12 09:06:29)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Weekend wielkanocny można uznać za dość bezpieczny. Mimo wzmożonych patroli drogowych tylko dwie z kontrolowanych osób nie powinny wsiąść za kierownicę.
W piątek 7 kwietnia po godzinie 14:30 policjanci z bartoszyckiej drogówki zostali wysłani do miejscowości Łabędnik, gdzie doszło do zdarzenia z udziałem motocyklisty. 52-letni mężczyzna poruszając się drogą gruntową, nie dostosował prędkości do warunków. W celu wyminięcia nadjeżdżającego z przeciwka samochodu osobowego, na łuku drogi hamował, wpadł w poślizg i się przewrócił. Mężczyzna doznał złamania kości podudzia, zwichnięcia barku oraz ogólnych potłuczeń ciała. Dodatkowo okazało się, że nie powinien tego dnia w ogóle wsiadać za kierownicę - miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie on przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu.

W niedzielę 9 kwietnia po godz. 12:00 w Sępopolu na ul. Wojska Polskiego policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę jadącego fordem. Po wylegitymowaniu 49 – letniego mieszkańca Gminy Górowo Iławeckie, okazało się, że jego polskie prawo jazdy zostało unieważnione po wydaniu za granicą nowego dokumentu. Jak sam przyznał nie miał go przy sobie, ponieważ nowy dokument został mu już zatrzymany za granicą za jazdę pod wpływem alkoholu. 49 - latek został przebadany na zawartość alkoholu, a badanie pokazało, że tym razem był trzeźwy. Teraz sąd będzie decydował o karze jaką poniesie mężczyzna.

Policjanci ruchu drogowego w weekend wielkanocny dbali o bezpieczeństwo na naszych drogach. Ujawnili 54 wykroczenia, z czego aż 47 to przekroczenie przez kierujących dozwolonej prędkości.
kpp/tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5