Dwa niebezpieczne znaleziska w Bądlach

2023-04-04 13:37:28(ost. akt: 2023-04-04 13:46:04)

Autor zdjęcia: kpp

Podczas praz przy powiększaniu stawu natrafiono na przedmioty przypominające pociski. Policyjny pirotechnik potwierdził, że to niebezpieczne pozostałości minionej wojny.
Wczoraj, 3 kwietnia do bartoszyckiej komendy wpłynęło zgłoszenie o odnalezieniu dwóch podejrzanych przedmiotów w miejscowości Bądle, Gmina Górowo Iławeckie. Podczas prac związanych z powiększeniem stawu, wykopano jeden niewybuch, zaś drugi został znaleziony w pobliżu stawu. Na miejsce został skierowany policyjny pirotechnik, który potwierdził, że są to dwa granaty wraz z zapalnikami. Do czasu przyjazdu saperów, miejsce odnalezienia niewybuchów było zabezpieczane przez policjantów. Znaleziska zostały zabrane przez patrol saperski w celu detonacji w kontrolowanych warunkach.

Pamiętajmy, że przedmioty, których pochodzenia oraz właściwości nie jesteśmy pewni mogą być elementami niebezpiecznymi. W przypadku znalezienia takich przedmiotów nie należy ich podnosić, przenosić w inne miejsce, należy zachować szczególną ostrożność oraz bezpieczną odległość od przedmiotu oraz wezwać na miejsce odpowiednie służby, które zabezpieczą niewybuch. Wojskowe materiały wybuchowe i chemiczne nie tracą właściwości z biegiem lat i są odporne na działanie wody.

kpp/tom


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5