Zatrzymano trzy osoby poszukiwane listem gończym

2023-03-28 10:57:10(ost. akt: 2023-03-28 11:15:52)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci każdego dnia zatrzymują osoby mające do odbycia karę pozbawienia wolności. Ukrywanie się to życie w ciągłym stresie i niepewności, dlatego często poszukiwani sami zgłaszają się na posterunek. Tylko w ostatnich dniach za kratki trafiły dwie osoby.
W piątek, 24 marca zatrzymano dwie osoby poszukiwane listami gończymi. Pierwszą był mieszkaniec Gminy Bisztynek. Policjanci patrolując ulice Bisztynka napotkali mężczyznę, wylegitymowali i sprawdzili dane w systemach policyjnych. Okazało się, że wisi nad nim wyrok 5 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna miał orzeczone dwa wyroki za wykroczenia, za które sąd orzekł zastępczą karę aresztu w łącznym wymiarze 50 dni. 44-latek trafił już do zakładu karnego.

Tego samego dnia zatrzymano mieszkańca Gminy Bartoszyce. 42 – latek był poszukiwany za nieopłacone kary grzywny. Za mężczyzną był wydany list gończy o czym wiedzieli policjanci wydziału kryminalnego. Wykonując czynności służbowe napotkali mężczyznę spacerującego ulicami Bartoszyc. Mężczyzna miał łącznie 11 dni pozbawienia wolności, ale został wypuszczony po opłaceniu kar grzywny.

W niedzielę, 26 marca mieszkaniec Górowa Iławeckiego zadzwonił na numer alarmowy i sam poinformował, że jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci udali się na miejsce i zatrzymali mężczyznę. 44 – latek był poszukiwany w związku z nieopłaceniem kar grzywny za popełnione wykroczenia. Najbliższe 10 dni spędzi w zakładzie karnym.

kpp/tom


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5