Ślubowanie strażaków

2023-03-28 15:00:00(ost. akt: 2023-03-28 15:16:15)

Autor zdjęcia: Fot. Andrzej Zawadzki

W Komendzie Powiatowej PSP w Bartoszycach 8 marca odbyło się ślubowanie, które złożyli strażacy przyjęci do służby przygotowawczej w Państwowej Straży Pożarnej.
Zgodnie z art. 30 ust. 1 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, każdy strażak ma obowiązek złożenia ślubowania przed przystąpieniem do służby. Jest to bardzo ważny moment w życiu zawodowym, w trakcie którego strażacy ślubują m.in. być ofiarnymi i mężnymi w ratowaniu życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia oraz wykonywać wszelkie powierzone zadania służbowe.

Ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy PSP w Bartoszycach st. bryg. Andrzej Harhaj, który powitał nowych funkcjonariuszy w szeregach Państwowej Straży Pożarnej.

Nowo przyjętych strażaków czeka teraz 3-letnia służba przygotowawcza na stanowisku stażysty, w trakcie której muszą udowodnić, że nadają się do służby w PSP.

W trakcie uroczystości ogn. Kamil Jabłoński otrzymał list gratulacyjny za wzorową i godną naśladowania postawę. Strażak w dniu wolnym od służby udzielił pomocy poszkodowanemu, który doznał urazu w wyniku upadku z rusztowania.

Po części oficjalnej uroczystości, Panie pełniące służbę w bartoszyckiej komendzie, otrzymały od strażaków życzenia i kwiaty z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
Mł. bryg. Piotr Kowalski.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5