W Morągu pękli dopiero po przerwie

2023-03-30 12:00:00(ost. akt: 2023-03-30 20:29:50)
Andrzej Cichocki, trener BSMS

Autor zdjęcia: bsms.bartoszyce.pl

PIŁKA RĘCZNA\\\ Wydarzeniem 16. kolejki II ligi były derby Warmii i Mazur, w których ostatecznie wygrała Jedynka. Goście z Bartoszyc tanio skóry nie sprzedali, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale po przerwie górę wzięło doświadczenie morążan.
* Jedynka Kodo Morąg - BSMS Bartoszyce 30:24 (14:13)
BSMS: Tomasz Stankiewicz - Filip Tokarz 10, Tymoteusz Borysiuk 5, Łukasz Jurewicz 2, Szymon Możejko 2, Andrzej Możejko 1, Szymon Borys, Kamil Sokólski 1, Marcel Jurewicz 1, Szymon Janowicz 1, Hubert Działa, Damian Dyszkowski 1

W 6. minucie po rzucie Tokarza goście prowadzili 3:2, dwie minuty później było jeszcze 4:4 (trafienie Szymona Janowicza), ale od tego momentu przeważała już Jedynka. Co prawda do przerwy gospodarze wygrywali jedynie 14:13, jednak na początku drugiej połowy ekipa BSMS zmarnowała dwie kolejne akcje i morążanie odskoczyli na trzy bramki (16:13). A potem na cztery (18:14), pięć (19:14), sześć (21:15), siedem (23:16) i osiem (26:18 w 49. minucie). W końcówce meczu do siatki Jedynki trafiał już tylko Tokarz (cztery razy, w tym dwa razy z rzutów karnych). W efekcie BSMS przegrało 24:30.
- Jeszcze dwa dni przed meczem miałem 15 graczy, ale tuż przed wyjazdem do Morąga z powodu choroby odpadło aż trzech, w efekcie zagraliśmy w zaledwie 12-osobowym składzie, w tym był tylko jeden bramkarz - wyjaśnia trener Andrzej Cichocki. - Mimo to pierwsza połowa była całkiem niezła, niestety, drugą zaczęliśmy od kilku błędów. Warto jednak pamiętać, że Jedynka jest zdecydowanie mocniejsza fizycznie, jest tam wielu seniorów, poza tym jej trener miał do dyspozycji 16 szczypiornistów, natomiast u nas grają przecież przede wszystkim juniorzy, czyli rocznik 2004, oraz juniorzy młodsi, czyli rocznik 2006. Ale generalnie nie było źle, a gdybyśmy wykorzystali jeszcze kilka okazji, to mogło być już naprawdę dobrze - kończy bartoszycki szkoleniowiec.
W czwartek o godz. 18.30 w Bartoszycach ekipa BSMS rozegra awansem derbowy mecz ze Szczypiorniakiem Olsztyn, natomiast podczas weekendu ma wolny termin, bowiem z Czerskiem już grała.
* Inne wyniki 16. kolejki: AZS UKW Bydgoszcz - Szczypiorniak II Olsztyn 47:31 (24:13), Czarni Olecko - Pogoń Handball Szczecin 40:42 (21:16), MTS Kwidzyn - Sambor Latocha Agropom Tczew 23:28 (11-17), Wybrzeże Gdańsk - AZS Fahrenherit Gdańsk 37:27 (17-13), Handball Czersk - SMS ZPRP II Kwidzyn (29 marca).
* 17. kolejka: AZS Gdańsk - Jedynka Kodo, SMS ZPRP II - Czarni, Pogoń - AZS UKW, Wybrzeże - MTS Kwidzyn. Mecze rozegrane awansem: BSMS - Czersk 28:32 (11:16), Szczypiorniak II Olsztyn - Sambor Latocha Agropom Tczew 28:31 (12:14).
* Najlepsi strzelcy grupy 2 II ligi: 1. Filip TOKARZ (BSMS Bartoszyce) - 153; 2. Grzegorz KOZŁOWSKI (Jedynka KODO Morąg) - 126; 3. Adam BIAŁY (Pogoń Handball Szczecin) - 99.