Trzy poszukiwane osoby trafiły za kratki

2023-03-15 11:49:41(ost. akt: 2023-03-15 11:56:50)

Autor zdjęcia: Pixabay

Policja poszukuje osób, które nie stawiły się w wyznaczonym terminie do zakładu karnego. Najczęściej ukrywają się w domach, bądź u swoich bliskich. Kara jednak nie ulega przedawnieniu o czym przekonało się troje mieszkańców powiatu.
W niedzielę, 12 marca policjanci prewencji patrolując Bartoszyce zauważyli spacerującego mieszkańca, poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach do odbycia kary pozbawienia wolności. Najbliższe 251 dni 39 – latek spędzi w zakładzie karnym.

14 marca zostały zatrzymane kolejne dwie osoby. Jedną z nich jest 33 – letni mieszkaniec Bartoszyc, bardzo dobrze znany tutejszym funkcjonariuszom, ponieważ często dopuszczał się drobnych kradzieży sklepowych. Policjanci wiedzieli, że jest poszukiwany do odbycia kary 10 dni pozbawienia wolności orzeczonej przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach.

Kolejną zatrzymaną osobą jest 36 – latka, wobec której policjanci interweniowali na terenie Gminy Górowo Iławeckie. Zgłoszono, że kobieta będąc w stanie nietrzeźwości, ma opiekować się swoim małoletnim synem. Funkcjonariusze potwierdzili tę informację. Zatrzymana miała prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że za kobietą został wydany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie list gończy w związku z nieopłaceniem kary grzywny za popełnione wykroczenie. Dziecko zostało przekazane pod opiekę ciotce, a 36 – latka najbliższe 20 dni spędzi w Zakładzie Karnym.


kpp/tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5