Konwent Liderów po to, by być BLISKO

2023-03-14 09:06:54(ost. akt: 2023-03-14 09:37:26)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Bisztynku zorganizował Konwent Liderów Kultury w Galinach. Rozmawiano między innymi o tym, że w naszym regionie brakuje sieciowania instytucji kultury i oczywiście o czytelnictwie, które promuje program BLISKO.
W piątek 10 marca w Galinach odbył się Konwent Liderów Kultury Galiny 2023 zainicjowany przez Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Bisztynku. zgromadził między innymi dyrektorów i pracowników bibliotek oraz członków Kół Gospodyń Wiejskich. Do galińskiego pałacu przybyli z Bartoszyc, Sępopola, Kamińska, Biskupca, Korsz, Jezioran i gminy Bartoszyce.

Konwent otworzyli burmistrz Bisztynka Marek Dominiak i koordynatorka programu BLiSKO Narodowego Centrum Kultury Ilona Spałek-Adach.

Na spotkaniu poruszano temat sieciowania instytucji kultury, którego brakuje w regionie. Rozmawiano również o promocji czytelnictwa oraz samym programie BLISKO (to skrót od haseł: biblioteka, lokalność, inicjatywy, społeczność, kooperacja, oddolność) który ma być, jak czytamy na stronie Narodowego Centrum Kultury: "wzmocnieniem roli bibliotek jako „trzeciego miejsca” jednoczącego społeczność lokalną działaniami kulturalnymi, przyczyniającego się do rozwoju aktywnego czytelnictwa i uczestnictwa w kulturze".

Podczas Konwentu Beata Wolska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku, przedstawiła również wpływ kultury i czytelnictwa na profilaktykę zdrowia psychicznego.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5