Bartoszyccy strażacy podsumowali rok 2022

2023-03-10 13:28:59(ost. akt: 2023-03-10 13:33:19)

Autor zdjęcia: Fot. Andrzej Zawadzki

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach rok 2022 podsumowali na początku marca. Na spotkaniu był między innymi Andrzej Śliwka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.
W środę 1 marca odbyła się narada roczna podsumowująca działania strażaków powiatu bartoszyckiego w roku 2022. Wyjątkowym gościem strażaków tego dnia był Andrzej Śliwka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

W spotkaniu wzięli także udział: Marcin Kazimierczuk – radny sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji samorządowych i przedstawiciele służb mundurowych oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu bartoszyckiego.

Jak relacjonuje st. kpt. Krystian Masalski podczas narady st. bryg. Andrzej Harhaj komendant powiatowy PSP w Bartoszycach zaprezentował dane z zakresu działalności: operacyjnej ze szczególnym zwróceniem uwagi na liczbę i rodzaj podejmowanych działań ratowniczo-gaśniczych, logistycznej z uwzględnieniem zakupów sprzętowych dla PSP i OSP, szkoleniowej oraz tej w ramach prewencji społecznej oraz współpracy z OSP.

"Podczas narady komendant powiatowy PSP w Bartoszycach z okazji zakończenia służby st. ogn. Ireneusza Dobko, st. ogn. Andrzeja Szymskiego i pracy Pani Teresy Kasprzak podziękował im za wieloletnią służbę, pracę oraz wkład w rozwój Komendy Powiatowej PSP w Bartoszycach.

Nowi emeryci wraz z życzeniami osiągania dalszych sukcesów, dobrego zdrowia i pomyślności otrzymali pamiątkowe grawertony." — czytamy na stronie internetowej Komendy. — "Narada była również idealną okazją do tego, żeby podziękować Panu Andrzejowi Śliwce za wkład włożony w rozwój ochrony przeciwpożarowej oraz wsparcie w pozyskaniu pojazdów dla jednostek funkcjonujących na terenie powiatu bartoszyckiego".

Wiceminister Andrzej Śliwka podziękował bartoszyckim strażakom za zaangażowanie oraz poświęcenie w realizacji zadań służbowych na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnych mieszkańców oraz zwrócił uwagę na historyczną i rekordową ilość dofinansowań w zakresie zakupów pojazdów pożarniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w 2023 r.

Przypomnijmy. Na liście dofinansowanych jednostek znalazły się aż 3 z powiatu bartoszyckiego: OSP Sępopol, OSP Bisztynek, OSP Górowo Iławeckie.
(Źródło: Materiały KP PSP)

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5