W Ełku walczyli o Puchar Mazur

2023-03-02 14:40:16(ost. akt: 2023-03-02 14:42:09)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

SPORTY WALKI\\\ 25 lutego w Ełku odbył się Otwarty Turniej Karate Shinkyokushinkai o Puchar Mazur, w którym uczestniczyło 200 zawodników z 9 klubów z Bartoszyc, Białegostoku, Suwałk, Giżycka, Grajewa, Starachowic, Chlewisk, Lidzbarka Warmińskiego i Ełku.
Bartoszycki klub reprezentowało 13 zawodników, którzy wywalczyli 10 medali (4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe).
* Złoto: Hubert Kowalczyk (U9, +35 kg), Jan Ławrynowicz (U12-13, +60 kg), Dawid Klimek (U12-13 , -60 kg), Dominik Klimek (U14-15, +65), srebro: Agata Kowalczyk (U9, -30 kg), Antonina Pieciułko (U10-11, +40 kg), Aleksandra Baranowska (U14-15, -50 kg), Maciej Antoniak (U14-15); brąz: Igor Fiedorczuk (U14-15, +65 kg), Aleksander Porydzaj (U 9, -30 kg).
- Zawody na czterech matach poprowadziło aż 26 sędziów, dzięki czemu impreza została bardzo sprawnie przeprowadzona - wyjaśnia trener Andrzej Litwin, który ma powody do zadowolenia, bowiem na podium w Ełku stanęli także zawodnicy trenujący w filiach bartoszyckiego klubu - pięcioosobowa ekipa z Lidzbarka Warmińskiego zdobyła pięć medali (2 złote-1 srebrny-2 brązowe).