Niedawno zniszczył samochody rodziców. Teraz miał przy sobie marihuanę

2023-02-27 15:06:54(ost. akt: 2023-02-27 15:16:08)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Mężczyzna wrócił do domu i wszczął awanturę z bratem. Nie uspokoił się nawet po przyjeździe funkcjonariuszy i znieważył policjantkę. 18-latek został zatrzymany i doprowadzony do sądu, który w trybie przyśpieszonym wydał mu wyrok.
W piątek, 24 lutego po południu policjanci interweniowali w sprawie młodego mężczyzny, który pomimo policyjnego nakazu opuszczenia mieszkania wrócił do domu i wszczął awanturę. Rodzina, która prosiła o pomoc była znana policjantom z racji wcześniejszych interwencji i trwającej procedury Niebieskiej Karty. Niedawno pisaliśmy o mężczyźnie, który uszkodził samochody swoim rodzicom.

Policjanci zastali w mieszkaniu pijanego 18 – latka. W związku ze złamaniem policyjnego nakazu/zakazu istniała konieczność zatrzymania mężczyzny i doprowadzenia go w trybie przyśpieszonym do sądu. W trakcie zatrzymania, 18 - latek znieważył interweniującą policjantkę słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. Dodatkowo podczas rewizji znaleziono przy nim susz roślinny, którym okazała się marihuana

W poniedziałek, 27 lutego 18 – latek został doprowadzony do sądu. Usłyszał wyrok ograniczenia wolności poprzez wykonywanie prac społecznych.

W następnym etapie, zabezpieczony susz roślinny zostanie wysłany do ekspertyzy w laboratorium kryminalistycznym. Po otrzymaniu opinii, policjanci wrócą do tej sprawy.

Młodzieńcowi za popełnione przestępstwo znieważenia policjantki i posiadania narkotyków grozi kara do roku pozbawienia wolności.

kpp/tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5