Próbował wyjechać z kraju kradzionym samochodem

2023-02-15 07:45:10(ost. akt: 2023-02-15 07:50:47)

Autor zdjęcia: sg

Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali mężczyznę, który chciał przekroczyć granicę VW o wartości ok. 90 tys. złotych. Uwagę funkcjonariuszy wzbudziły ślady "majstrowania" przy numerze identyfikacyjnym pojazdu.
14 lutego do odprawy granicznej stawił się 48-letni mężczyzna obywatel Niemiec narodowości Rosyjskiej, kierujący samochodem marki Volkswagen Transporter. W trakcie sprawdzania legalności pochodzenia pojazdu, funkcjonariusz straży granicznej stwierdził wiele nieprawidłowości w oznaczeniach identyfikacyjnych auta. Widoczne były ślady ingerencji osób trzecich w polu numerowym VIN oraz tabliczce znamionowej volkswagena. W pojeździe odnaleziono również numery produkcyjne przypisane do innego samochodu i o odmiennym kolorze, niż ten, którym podjechał do odprawy obywatel Niemiec. Podróżny tłumaczył, że samochód pożyczył od kolegi i nie ma pojęcia skąd takie rozbieżności w oznaczeniach identyfikacyjnych auta.

Dalsze czynności w sprawie podejrzanego samochodu prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach, jednak najprawdopodobniej auto padło łupem złodzieja.

sg/tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5