Szedł pijany, bez odblasków, niewłaściwą stroną drogi, a był poszukiwany przez policję

2023-02-10 13:39:23(ost. akt: 2023-02-10 13:43:21)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Jadąc na interwencje nie można przewidzieć jej finału. Policjanci doskonale to wiedzą, jednak dla 31-latka, który wracał pieszo do domu zatrzymanie i wyjazd do zakładu karnego był z pewnością niemałym zaskoczeniem. Tak już bywa, gdy jest się poszukiwanym, a do tego za rozbój i wymuszenie rozbójnicze w warunkach tzw. recydywy. Mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego został dodatkowo ukarany mandatami za wędrówkę bez odblasków i niewłaściwą stroną drogi.
W nocy z soboty na niedzielę, (4/5 lutego 2023r.) 31-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego wracał pieszo z Bartoszyc do domu.

Był pijany, niewidoczny, a do tego szedł niewłaściwą stroną drogi. O niebezpieczeństwie, jakie generował sobie jak i innym uczestnikom ruchu drogowego policjantów zawiadomił odpowiedzialny kierowca.

Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Legitymowanie mężczyzny ujawniło, że jest poszukiwany do odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności za przestępstwo rozboju i wymuszenia rozbójniczego.

Mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego został zatrzymany, ale zanim trafił za kraty otrzymał dwa mandaty karne. Jeden za brak odblasków, drugi za poruszanie się niewłaściwą stroną drogi.

Policjanci w miniony weekend zatrzymali też poszukiwanego 37-latka. To mieszkaniec Górowa Iławeckiego, który ma na koncie wyrok 8 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do zakładu prawnej izolacji.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5