Alkohol napędzał weekendowych kierowców

2023-01-30 14:23:10(ost. akt: 2023-01-30 14:37:14)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Policjanci podczas weekendu zatrzymali 3 mężczyzn, którzy wykazali się brakiem odpowiedzialności. Jeden z nich, pijany wjechał w ogrodzenie posesji i chcąc uniknąć odpowiedzialności uciekł pieszo z miejsca zdarzenia.
W niedzielę, 29 stycznia po godz. 11:00 na ul. Gdańskiej w Bartoszycach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego skodą. Za kierownicą siedział 35 – latek, który jak się okazało nie miał uprawnień, bo zostały mu one cofnięte decyzją administracyjną. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym pomimo cofniętych uprawnień grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2

Przed godz. 12:00 policjanci w Górowie Iławeckim na ul. Sikorskiego zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego skodą. Okazało się, że 51 – latek jest pijany. Miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i jak się okazało, nie miał uprawnień do kierowania. Jego auto trafiło pod opiekę osoby wskazanej. Mieszkaniec Górowa odpowie za przestępstwo i wykroczenie.

Przed godz. 17:00 w Bartoszycach patrol drogówki skierowany został na ul. Struga, gdzie kierowca opla zderzył się z ogrodzeniem posesji, a następnie uciekł pieszo. W rozmowie ze świadkiem zdarzenia ustalono rysopis mężczyzny i chwilę później go zatrzymano. Mężczyzna był pijany. Miał ponad 1,7 promila alkoholu. 35 – latkowi wykonano badanie retrospekcyjne na potrzeby prowadzonego dochodzenia w tej sprawie. Auto mężczyzny zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

kpp/tom2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5