Policjanci w czasie ferii kontynuują spotkania z dziećmi i młodzieżą

2023-01-30 10:00:36(ost. akt: 2023-01-30 10:04:07)
Ferie zimowe są także okazją do spotkań dzieci i młodzieży z policjantami

Ferie zimowe są także okazją do spotkań dzieci i młodzieży z policjantami

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

W czasie minionego feryjnego tygodnia dzielnicowa z Posterunku Policji w Bezledach i profilaktyk z bartoszyckiej komendy policji spotkali się z dziećmi.
W miłej atmosferze upływają spotkania z dziećmi i młodzieżą, którzy aktywnie spędzają czas na zimowiskach w okolicy zamieszkania. Dzielnicowi zawsze znajdują czas na wizytę i rozmowę o bezpieczeństwie.

Takie spotkania służą budowaniu pozytywnego wizerunku policjantów. Funkcjonariusze nie tylko mówią o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, ale też słuchają tego, co dzieci i młodzież chcą im powiedzieć o swoim życiu. Bywa różnie.

Policjanci dowiadują się o pozytywnych doświadczeniach dzieci, ale niejednokrotnie zdarzają się historie, które później muszą być poddawane analizie.

W czasie minionego feryjnego tygodnia dzielnicowa z Posterunku Policji w Bezledach i profilaktyk z bartoszyckiej komendy policji spotkali się z dziećmi. Dzielnicowa dwukrotnie gościła u dzieci spędzających czas w Gminnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Bezledach.

Były rozmowy i zabawy, a nawet gra na perkusji. Dzieci chętnie rozwiązywały przygotowane przez policjantkę krzyżówki z hasłami dotyczącymi bezpieczeństwa. Nauka przez zabawę daje najlepsze rezultaty, a przy tym nikt się nie nudził.

Profilaktyk odwiedził podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bartoszycach. Spotkanie dotyczyło odpowiedzialności prawnej nieletnich. Policjant w ciekawy sposób wyjaśnił młodzieży, czym jest demoralizacja wskazując na poważne zagrożenia mogące mieć wpływ na ich całe życie.

Przekaz uatrakcyjniły historie osób, które trafiły do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Nie były to miłe opowieści zachęcające do podzielenia ich losu. Młodzież chętnie uczestniczyła w dyskusji o negatywnych skutkach bezmyślnego zachowania.

Uczniowie przyznali, że nie zdawali sobie sprawy ze skutków, jakie mogą ponieść wykazując lekceważącą postawą do nauki, czy obowiązku przychodzenia do szkoły. Przyznali, że spotkanie było potrzebne i pouczające.
Informacja KPP

Ferie zimowe są także okazją do spotkań dzieci i młodzieży z policjantami

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5