Przypominamy. Wielka Orkiestra gra dzisiaj także w powiecie bartoszyckim

2023-01-29 10:52:51(ost. akt: 2023-01-29 11:04:58)
Wolontariusze w całym powiecie bartoszyckim już wyruszyli z puszkami WOŚP (na zdjęciu kwestujący z Górowa Iławeckiego)

Wolontariusze w całym powiecie bartoszyckim już wyruszyli z puszkami WOŚP (na zdjęciu kwestujący z Górowa Iławeckiego)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Przypominamy, że dzisiaj od rana także w powiecie bartoszyckim gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zbiórka odbywa się pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą!". Poniżej szczegóły.
Organizatorem tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Sztab WOŚP, który powołał Hufiec ZHP Bartoszyce, a poszczególne imprezy organizują między innymi: Bartoszycki Dom Kultury, Dom Kultury w Bezledach, Ośrodek Kultury i Biblioteka w Bisztynku i Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Sępopolu.

WOŚP gra też od rana w Górowie Iławeckim, gdzie na ulicach i drogach pojawili się już wolontariusze z puszkami, a w Piwnicach Ratuszowych odbywa się licytacja.

Program imprez WOŚP w powiecie bartoszyckim

Bartoszyce
- 28 stycznia godz. 12.00 Finał mistrzostw Bartoszyc w futsalu, hala sportowa, ul. Słowackiego
- 29 stycznia, czyli w dzień Finału WOŚP: godz. 9.00 - początek miejskiej kwesty ulicznej, godz. 10.00 Galeria InBag - sklepik z rękodziełem i słodkości na wynos oraz Brefka Studio - utarg ze stylizacji brwi do puszki WOŚW, w godz. 10-20 0 lodowisko miejskie - wstęp za datek do puszki WOŚP, godz. 11.30 - Jeziorko Miejskie - Bieg "policz się z cukrzycą" (zapisy od 10.30), wspólne morsowanie i ognisko z kiełbaskami, godz. 14.00 Bartoszycki Dom Kultury - występy BDK, MDK, Stowarzyszenia BartQultura oraz licytacje, godz. 18.00 licytacja w telewizji kablowej.

W Sępopolu 29 stycznia organizatorzy zapraszają od godz. 10.00 na stadion miejski, gdzie odbędzie się I Sępopolski Bieg "Policz się z cukrzycą" (zapisy od godz. 9.30), a następnie o godz. 12.15 do Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury na występy lokalnych artystów (w tym grupy taneczne z gminy Sepopol) oraz koncert Makumba Artystycznie, koncerty: Wesołe Nutki, Czarny Ortalion, Warmianki Sepopolskie, Teraz My. Będą tam też zapisy do DKMS, licytacje oraz słodka kawiarenka.

Tego samego dnia Bisztynek zaprasza w godz. 10.00 - 19.00 do sali gimnastycznej, gdzie odbędą się licytacje oraz Turniej Siatkarki WOŚP.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje również gmina wiejska Bartoszyce. W Bezledach 29 stycznia w domu kultury o godz. 15.00 odbędą się występy lokalnych artystów, najpierw dzieci z gminy Bartoszyce, a następnie o godz. 16.00 zaprezentują się: Wojcieszanie, Sielanka, Sokoliki, Gala i Teraz My. Na o godz. 18.00 zaplanowano koncert zespołu Lipek Cover Band. Będą też oczywiście licytacje, słodka kawiarenka i zapisy do DKMS.

W mieście i gminie Górowo Iławeckie licytacje odbywają się od godz. 10.30 2 Piwnicach Ratuszowych.

Przypomnijmy. W roku 2022 sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bartoszycach swoim działaniem obejmował Bartoszyce oraz Centrum Kultury Gminy Bartoszyce w Bezledach. Zebrano łącznie 51.487,21 złotych, w tym przez sztab w Bezledach (zbiórka z terenu gminy Bartoszyce) 5.866,43 złotych.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą!"

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3108264 29 sty 2023 22:59

    To byłaby bardzo szlachetna akcja gdyby nie to, że większość zebranych pieniędzy trafia do fundacji "Złoty Melon" należącej do p. Owsiaka... Warto zapoznać się ze szczegółami: https://www.skarbowcy.pl/blaster/extarti cle.php?show=article&article_id=22554 oraz https://www.patrzymy.pl/owsiak-zaczyna-a kcje-daj-na-wosp-dwa-razy-wiecej-zyski-p odzieli-zloty-melon/

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5