Ukradli waluty i biżuterię warte ponad pół miliona. Wpadli podczas kontroli drogowej

2023-01-26 11:02:35(ost. akt: 2023-01-26 11:36:18)

Autor zdjęcia: kpp

Policjanci w Ostródzie w trakcie kontroli drogowej znaleźli w aucie reklamówkę z biżuterią. Okazało się, że to część "łupów" z kradzieży jakiej dokonano w Gminie Bisztynek.
W piątek, 20 stycznia wieczorem bartoszyccy policjanci zostali poinformowani o włamaniu do garażu na posesji w jednej z miejscowości w Gminie Bisztynek. Łupem złodziei padła zawartość sejfu, w którym znajdowały się pieniądze - funty, dolary oraz biżuteria. Wartość strat wyniosła ponad 570 tys. zł.

Tego samego dnia, kilka godzin wcześniej w Ostródzie, policjanci w trakcie kontroli drogowej zauważyli biżuterię, której pochodzenia nie potrafili w racjonalny sposób wytłumaczyć podróżujący autem mężczyźni. Policjanci zabezpieczyli kosztowności, a mężczyznę – mieszkańca Olsztyna - po przesłuchaniu zwolnili. W tamtym momencie jeszcze nikt nie wiedział o przestępstwie, do którego doszło w powiecie bartoszyckim.

W sobotę od rana policjanci pracowali nad wyjaśnieniem okoliczności włamania i ustaleniem sprawców. Funkcjonariusze z Bartoszyc wspierani przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali czterech podejrzanych mężczyzn. Byli to mieszkańcy Olsztyna i powiatu bartoszyckiego. W domu mieszkańca Olsztyna znaleziono część pieniędzy pochodzących z kradzieży.


Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił ostatecznie na przedstawienie zarzutów kradzieży z włamaniem dwóm mężczyznom w wieku 20 i 35 lat. Młodszy z zatrzymanych przyznał się do postawionego mu zarzutu. We wtorek, 24 stycznia mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kpp/tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5