Tak wyglądał weekend na drogach powiatu

2023-01-23 13:19:29(ost. akt: 2023-01-24 15:15:32)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Jazda bez uprawnień, pod wpływem alkoholu i kolizja. Takie przewinienia mają na swoim koncie zatrzymani podczas weekendu kierowcy.
W sobotę, 21 stycznia od rana panowały bardzo trudne warunki drogowe. W takich warunkach kluczowe jest dostosowanie prędkości, czego nie zrobiła 25 – letnia kierująca audi. Kobieta nie zachowała należytej ostrożności i dystansu od poprzedzającego ją volkswagena i wjechała w jego tył. Pasażer VW został zabrany karetką pogotowia do szpitala, ale szczęśliwie nie doznał poważnych obrażeń. Kobiecie, mieszkance Gminy Bartoszyce grozi kara ograniczenia wolności bądź grzywny w kwocie nie mniejszej niż 1500 zł, i 12 pkt. karnych.

W nocy z soboty na niedzielę, 21/22 stycznia, policjanci na ul. Bema w Bartoszycach zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego renaultem. Okazało się, że mieszkaniec Gminy Bartoszyce nie powinien siedzieć za kierownicą, bo nie ma uprawień. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że ciągle pracuje i nie ma czasu „zrobić” prawa jazdy. Dodatkowo, auto 40 – latka miało niesprawne światła. Mężczyzna odpowie przed sądem. Za wykroczenia kierowania bez uprawnień grozi grzywna w kwocie nie mniejszej niż 1500 zł oraz zakaz kierowania.

W niedzielę, 22 stycznia, po godz. 8:30 w Łabędniku policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego skodą. W trakcie rozmowy wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańca Biskupca.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

kpp/tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5