Jeden wezwał pogotowie, drugi zgłosił się na dozór. Byli poszukiwani

2022-12-29 13:24:17(ost. akt: 2022-12-29 13:44:08)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

W dość nietypowy sposób "wpadli" dwaj poszukiwani przez policję mężczyźni. Jeden już trafił do zakładu karnego, a drugi został doprowadzony na badania lekarskie, których unikał.
Zatrzymania miały miejsce w środę, 28 grudnia. Jeden z mężczyzn wezwał do siebie karetkę pogotowia twierdząc, że ma myśli samobójcze. Dyspozytorowi podawał różne adresy i nie chciał współpracować, więc ten poprosił o pomoc policję. Ustalono miejsce przebywania 35 - latka. Z jego zdrowiem było wszystko w porządku, jednak okazało się, że mieszkaniec Gminy Górowo Iławeckie jest poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a dziś został przewieziony do zakładu karnego.

Kilka minut po tej interwencji do komendy policji, w ramach dozoru, przyszedł mieszkaniec Gminy Bartoszyce. Podczas legitymowania okazało się, że 23 – latek nie stawił się na badania lekarskie niezbędne do prowadzonego postępowania w jego sprawie i musi zostać doprowadzony przez policjantów do szpitala w Olsztynie. Nakaz zakładał uprzednie zatrzymanie mężczyzny na czas do 48 godzin. Dziś przewieziono go do olsztyńskiego szpitala.

kpp/bob


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5