Citroen stanął w płomieniach na rondzie Sybiraków

2022-12-27 12:34:10(ost. akt: 2022-12-27 13:05:35)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Na rondzie Sybiraków w Bartoszycach, na skrzyżowaniu ulic Bema z Nowowiejskiego zapaliło się dzisiaj - 27 grudnia w czasie jazdy auto. Do pożaru doszło przed godziną 7.00 rano. NA szczęście nikt nie ucierpiał. Kierowca opuścił pojazd.
Dzisiaj tuż przed godz. 7.00 rano na rondzie Sybiraków w Bartoszycach stanął w płomieniach citroen. Na szczęście 29-letni kierowca samodzielnie opuścił samochód, zanim pojawiły się służby ratunkowe.

— Do zdarzenia doszło dziś o godz. 6:52. — relacjonuje asp. Marta Kabelis, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach. — Policjanci patrolujący Bartoszyce "najechali" na to zdarzenie. Jak ustalili, auto zapaliło się w czasie jazdy. 29-letni kierowca palącego się citroena samodzielnie opuścił auto. Policjanci zaalarmowali straż pożarną. Wrak samochodu został zabezpieczony przez właściciela we własnym zakresie.

— Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 6.53 — opowiada Piotr Kowalski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. — Zadysponowano jeden zastęp jednostki ratowniczo-gaśniczej z Bartoszyc. Na miejsce pojechała też wojskowa straż pożarna. Ratownicy zastali całkowicie objęty pożarem samochód. Podróżowała nim jedna osoba, która była na zewnątrz auta. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru za pomocą wody i piany gaśniczej.

Podczas trwania akcji gaśniczej ruch na rondzie był zablokowany, policjanci kierowali na objazdy.
lub2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5