Mieszkanka gm. Górowo Iławeckie była szczęśliwa, kiedy trafiła „w ręce” policjantów

2022-12-20 09:09:14(ost. akt: 2022-12-20 10:05:19)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Dyżurny policji odebrał zgłoszenie od mieszkającej na Śląsku kobiety. Jej matka wracała pieszo od znajomego z Dwórzna w gm. Górowo Iławeckie do swojego domu na kolonii. Niestety zgubiła się, a o pomoc poproszono policjantów.
W piątek 16.12.22r. po godz. 20:00 do Oficera Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach zadzwoniła mieszkanka Śląska. Była bardzo zaniepokojona i prosiła o pomoc dla swojej matki. Okazało się, że matka powiadomiła córkę, że wracając od znajomego z Dwórzna zgubiła się i nie potrafiła trafić do domu na kolonii miejscowości. Na podwórzu było ok. -10⁰ C, więc nie było chwili do stracenia. Dyżurny dodzwonił się do kobiety i próbował określić jej położenie, jednak była ona tak zdezorientowana, że nie potrafiła powiedzieć, w którą stronę poszła i jak daleko odeszła. Nie widziała jakichkolwiek świateł czy zabudowań, nie słyszała też dźwięku ulicy, czy innych hałasów. Dyżurny, pozostając w kontakcie z kobietą, skierował w okolicę Dwórzna policjantów z Górowa Iławeckiego i polecił im, aby włączyli światła błyskowe.

Kobieta miała wypatrywać świateł, ale to policjanci zauważyli jej włączoną latarkę i po kilkunastu minutach poszukiwań była już bezpieczna. Policjanci próbowali odwieźć ją do domu jednak z uwagi na brak przejazdu odprowadzili ją pieszo. Dobre informacje przekazano córce seniorki, która nie kryła wzruszenia i podziękowała policjantom za tak szybką i sprawną pomoc.
KPP Bartoszyce


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5