Uroczysta gala w Warszawie

2022-11-24 09:54:37(ost. akt: 2022-11-24 09:59:13)
Adam Binięda

Adam Binięda

Autor zdjęcia: archiwum teamu

SPORTY MOTOROWE\\\ W Warszawie odbyła się uroczysta Gala Polskiego Związku Motorowego, podczas której nagrodzono głównych bohaterów sezonu.
Wśród wyróżnionych znalazł się bartoszycki pilot rajdowy Adam Binięda, który często pojawiał się na podium, bo miał aż sześć nagród do odebrania.
- To był fantastyczny sezon - przyznał Binięda. - Prawie w każdym rajdzie podium, zwycięstwa w klasyfikacji generalnej oraz aż trzy tytuły mistrzowskie na koniec. Do tej pory myślałem, że zdobyłem dwa tytuły, ale podczas gali okazało się, że z Grześkiem Grzybem wywalczyliśmy jeszcze tytuł mistrzów Słowacji w klasyfikacji generalnej oraz w swojej klasie. Nie wziąłem udziału w całym cyklu, dlatego myślałem, że tytuł dostanie tylko kierowca, tymczasem okazało się, że ja też zostałem doceniony. Cieszę się, że nasza ciężka praca dała takie efekty.

Bartek Grabowski: - Sezon był dla nas bardzo udany, ponieważ na 6 rund w Dacia Duster Motrio Cup zawsze byliśmy na podium. Zdobywaliśmy także czołowe miejsca w kategorii T2. Wszystkie rajdy przejechane bez poważnych awarii, a nawet bez kapci, co traktujemy jako sukces. Rywalizacja była ciężką walką. W tym sezonie bardzo podniósł się poziom rywali i niejednokrotnie ścigaliśmy się na sekundy. Przez cały sezon staraliśmy się kontrolować balans między szybką jazdą a oszczędzaniem samochodu, co nam się udało. Duży wkład w te sukcesy ma mój doświadczony pilot Adam Binięda, który jest dodatkowym silnikiem w naszym aucie... To on zwalnia i przyśpiesza moją jazdę odpowiednimi komendami, za co chciałbym mu teraz bardzo podziękować. Dziękuję mu też za sportową atmosferę w samochodzie, za przekazane bardzo potrzebne uwagi, które doprowadziły nas do tytułu Mistrza Polski w DDMC oraz wicemistrza Polski w T2.

* Wyniki załogi Grabowski-Binięda, RSMP: 3 zwycięstwa w klasyfikacji generalnej (Rajd Rzeszowski, Rajd Śląska, Rajd Koszyc), 2. miejsca w Rajdzie Wisły i Rajdzie Polski
* Tytuły załogi Grabowski-Binięda: wicemistrz Polski w klasyfikacji generalnej RSMP, Asfaltowy Mistrz Polski, Szutrowy Wicemistrz Polski, wicemistrz Polski w klasie 2

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5