Prokuratura ustaliła pierwsze fakty w sprawie wypadku, do którego doszło w Langankach

2022-11-22 12:49:24(ost. akt: 2022-11-22 13:01:05)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

KRYMINALNE \\\ Prokuratura Okręgowa w Olsztynie poinformowała o postępach w śledztwie w sprawie śmierci, do której doszło 11 maja w miejscowości Langanki na terenie gminy Sępopol.
11 maja straż pożarna otrzymała wezwanie do miejscowości Langanki na terenie gminy Sępopol, gdzie mężczyznę przycisnęła szambiarka. Po przyjeździe na miejsce strażacy stwierdzili brak czynności życiowych i natychmiast podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Niestety mężczyzna zmarł.

Dwa dni później Prokuratura Rejonowa w Bartoszycach rozpoczęła śledztwo związane z niedopełnieniem obowiązków z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy przez osobę będącą odpowiedzialną za bhp, a w konsekwencji nieumyślnego spowodowania śmierci Ireneusza B., zatrudnionego przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i Usług Komunalnych w Sępopolu. Śledztwo prowadzone jest „w sprawie”, a nikomu nie postawiono zarzutów.
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu
Fot. pixabay
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Jak informuje Daniel Brodowski, p.o. Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, prokuratura przesłuchała świadków, zapoznała się również w opinią biegłego sądowego z zakresu techniki samochodowej i rekonstrukcji wypadków drogowych. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, w chwili zdarzenia pojazd był niesprawny technicznie, co mogło przyczynić się do wypadku, a w konsekwencji śmierci mężczyzny.
dar

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5