Komendant podziękował 14 – latkowi za ujęcie złodzieja rowerów

2022-11-15 14:44:29(ost. akt: 2022-11-16 17:50:55)
Komendant KPP Bartoszyce osobiście podziękował nastolatkowi

Komendant KPP Bartoszyce osobiście podziękował nastolatkowi

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

14-latek zareagował widząc złodzieja, który kilka dni wcześniej ukradł mu rower. Po wyraźnym żądaniu mężczyzna… oddał chłopcu jednoślad. Następnego dnia nastolatek udaremnił kradzież innego roweru, którą dokonał ten sam sprawca.
Tej kradzieży nikt nie zgłosił policji. We wrześniu, 14 – latek zauważył mężczyznę, który pod galerię handlową przyjechał jego rowerem. Podszedł do niego i zażądał oddania roweru. Ku zaskoczeniu nastolatka, mężczyzna pozwolił mu zabrać jednoślad. Po tym zdarzeniu mama nastolatka postanowiła powiadomić policję. Kryminalny, który przyjmował zawiadomienie o kradzieży poprosił 14 - latka, aby w razie ponownego spotkania z tym mężczyzną zadzwonił. Długo nie trzeba było czekać, bo już następnego dnia 14 – latek zauważył tego mężczyznę jak kradł spod sklepu kolejny rower. Chłopak zareagował, pobiegł za mężczyzną i nie pozwolił mu uciec. Jednocześnie skonstatował się z policjantem, po czym przekazał ujętego mężczyznę interweniującym funkcjonariuszom.
14-latek zatrzymał złodzieja rowerów
Fot. KPP Bartoszyce
14-latek zatrzymał złodzieja rowerów

Nastolatek odzyskał swój rower i kolejny jednoślad, który ukradł 61 – latek. Zatrzymany mężczyzna to postać doskonale znana policjantom. Był wielokrotnie karany. Usłyszał zarzuty kradzieży dwóch rowerów w warunkach tzw. recydywy.
Nastolatek odzyskał swoj rower i zapobiegł kolejnej kradzieży
Fot. KPP Bartoszyce
Nastolatek odzyskał swoj rower i zapobiegł kolejnej kradzieży

Obecnie odbywa zasądzone już wcześniej kary pozbawienia wolności. Niebawem czeka go kolejny proces. 61 – latkowi z gminy Bartoszyce grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Zachowanie 14 – latka zasługiwało na uznanie. Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach insp. Przemysław Fiertek osobiście podziękował chłopcu za godną naśladowania postawę obywatelską i pogratulował mamie odważnego syna.
KPP Bartoszyce


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5