„Czadowy” konkurs. Strażacy z Komendy Powiatowej PSP i Starostwo Powiatowe promują bezpieczeństwo

2022-10-31 09:30:20(ost. akt: 2022-10-31 09:39:02)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Strażacy nie tylko ratują życie ludzkie oraz nasz dobytek. W Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej prowadzą również szkolenia z pierwszej pomocy oraz szeroko rozumiane profilaktykę i edukację. Właśnie rusza konkurs „CZUJKA na straży Twojego bezpieczeństwa".
Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać tragediom niż walczyć z ich skutkami. Wielokrotnie pisaliśmy o pożarach i śmierci, którą przynosi „cichy zabójca”, czyli czad. W związku z rozpoczynającym się sezonem grzewczym Starosta Bartoszycki oraz Komendant powiatowy PSP w Bartoszycach ogłaszają konkurs dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych „CZUJKA na straży Twojego bezpieczeństwa".

Uczniowie mogą przygotować i przesłać prace w dwóch kategoriach: praca plastyczna oraz film. Prace należy przesłać na adres Komendy Powiatowej PSP w Bartoszycach do 21 listopada. W konkursie mogą wziąć udział osoby indywidualne lub zespół kilku uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu bartoszyckiego.
W każdej z kategorii (Film i Praca plastyczna) przewidziano grupy wiekowe: szkoła podstawowa oraz ponadpodstawowa.

Wszystkie prace mają być skupione wokół motywów zachowania zasad bezpieczeństwa, zatruć tlenkiem węgla oraz bezpieczeństwa pożarowego w budynkach mieszkalnych. Prace filmowe to 2-minutowy klip, wykonany dowolną techniką filmową (kamerą, telefonem, aparatem fotograficznym), a wykorzystane grafiki i zdjęcia nie mogą naruszać praw autorskich.

Dla najlepszych prac w każdej kategorii i grupie przewidziane są nagrody rzeczowe oraz możliwość spędzenia dnia w Komendzie Powiatowej PSP w Bartoszycach, podczas którego uczestnicy będą mogli zapoznać się z funkcjonowaniem komendy i uczestniczyć w zajęciach realizowanych w ramach doskonalenia zawodowego strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.
dar

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5