Szkoły i samorządy z powiatu bartoszyckiego odchodziły Dzień Edukacji Narodowej

2022-10-14 20:54:35(ost. akt: 2022-10-17 08:28:59)

Autor zdjęcia: Gazetka Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie

EDUKACJA \\\ W całym kraju, a więc również na terenie powiatu bartoszyckiego 14 października obchodzono „Dzień Nauczyciela”. Apele, spotkania i nagrody zdominowało tegoroczne święto tych, którzy troszczą się o wychowanie naszych dzieci, czyli przyszłego pokolenia.
W Bartoszycach uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej nr 8 im. Łesi Ukrainki. Siedem nauczycielek otrzymało z rąk burmistrza Piotra Petrykowskiego nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej:
Nagrody otrzymały panie:
Agnieszka Lipińska-Jurkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 3),
Iwona Kuśnierz (Szkoła Podstawowa nr 3),
Iwona Elżbieta Szamocka (Szkoła Podstawowa nr 7),
Danuta Rohun (Szkoła Podstawowa nr 8),
Urszula Kaczyńska (Przedszkole Publiczne nr 2),
Beata Stachowska-Janowicz (Integracyjne Przedszkole Publiczne nr 4),
Joanna Wojciechowicz (Przedszkole Publiczne nr 9).

Wójt gm. Bartoszyce Andrzej Dycha podziękował kadrze pedagogicznej, pracownikom administracji i obsługi placówek oświatowych. Nauczyciele i dyrektorzy z rąk Andrzeja Dychy otrzymali „Nagrody Wójta Gminy Bartoszyce, jednak – choć to święto nauczycieli – nie zapomniano też o uczniach. Chociaż obchodzono święto nauczycieli, miła niespodzianka czekała również na dzieci. Odbyło się pasowanie na ucznia, połączone ze ślubowaniem i częścią artystyczną, a uczestnicy konkursu plastycznego „Adam Mickiewicz okiem dziecka” otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
Fot. gmina Bartoszyce

Fot. Gmina Bartoszyce

Fot. Gmina Bartoszyce

Również w Bisztynku pamiętano o dzisiejszym święcie. W piątek 14 października burmistrz Marek Dominiak odwiedził Żłobek Miejski w Bisztynku dziękując pracownikom za trud i poświęcenie w pracy z maluszkami. Dzień wcześniej w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Bisztynku odbył się uroczysty apel, na który zaproszono gości i rodziców uczniów. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zuzanna Dąbrowska w imieniu społeczności uczniów złożyła życzenia wszystkim pracownikom oświaty, życząc im szczęścia, zdrowia i radości z wykonywanej pracy oraz sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów. Nie zapomniano również o emerytowanych nauczycielach, życząc im m.in. realizacji planów, na które w czasie pracy zawodowej brakowało im czasu.
Fot. Urząd Miejski w Bisztynku

Fot. Urząd Miejski w Bisztynku

Fot. Urząd Miejski w Bisztynku

O święcie nauczycieli pamiętali również uczniowie Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie, zamieszczając informację w swojej „Gazetce”. Podczas uroczystej akademii nauczycielom i pracownikom wręczono nagrody Dyrektora, a uczniowie starszych klas złożyli podziękowania za poświęcenie, czas i cierpliwość, ogrom przekazywanej wiedzy, pomocne dłonie i gorące serca.
Nie zabrakło jednak i „krzywego źwierciadła”, a którym nauczyciele mogli poznać inną stronę swojego zawodu.
Fot. Gazetka Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie

Fot. Gazetka Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie

Źródło: Urząd Miasta Bartoszyce, Urząd Miejski w Bisztynku, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku, Gazetka Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie
dar

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5