Chciała „wykupić” z rąk bartoszyckich policjantów siebie i swojego partnera. Nie udało się…

2022-10-04 15:26:57(ost. akt: 2022-10-04 15:28:14)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum "GN"

W sobotę policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę, który kierował autem na podwójnym gazie. Z miejsca zdarzenia miała odebrać go partnerka, która… powtórzyła jego wyczyn, a potem chciała przekupić policjantów.
W sobotę (01.10.22r.) policjanci z bartoszyckiej drogówki w jednej z gminnych miejscowości zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego citroenem. Już w trakcie rozmowy z mężczyzną wyczuli od niego zapach alkoholu. Badane alkomatem ujawniło obecność ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie 60–latka. Z uwagi na brak możliwości kontynuowania jazdy istniała konieczność przekazania auta mężczyzny osobie wskazanej. Na miejsce interwencji przyjechała partnerka mężczyzny. Policjanci sprawdzili, czy jest trzeźwa, okazało się, że nie. 56–latka miła prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie. Kobieta orientując się, w jakiej sytuacji znalazła się i ona i jej partner postanowiła działać. Złożyła policjantom propozycję korupcyjną.

Policjanci zareagowali w jedyny możliwy w tym przypadku sposób – zatrzymali kobietę. W niedzielę (02.10.22r.) mieszkanka gminy Bartoszyce usłyszała zarzut łapownictwa i kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Prokurator z Bartoszyc postanowił o poddaniu 56 – latki pod policyjny dozór. Kobieta ma też zakaz opuszczania kraju. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

60-letniego partnera kobiety czeka odpowiedzialność za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
KPP Bartoszyce

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5