Uwaga na łosie i inne dzikie zwierzęta! Mogą nagle pojawić się na naszej drodze [VIDEO]

2022-09-19 16:16:46(ost. akt: 2022-09-19 16:17:49)

Autor zdjęcia: KPP

Dzikie zwierzęta zawsze nagle pojawiają się na drodze. O tej porze roku powinniśmy szczególnie na nie uważać, bo z uwagi na umaszczenie zlewają się z otoczeniem i ciężko je dostrzec. Duże znaczenie w takich sytuacjach ma prędkość. Apelujemy o zwalnianie w rejonach lasów i zakrzewień, aby w razie konieczności móc prawidłowo zareagować i uniknąć zderzenia. W niedziele łosie spacerowały ul. Kętrzyńską, dziś duży osobnik był widziany na ścieżce rowerowej w rejonie skrzyżowania Bartoszyce – Szczurkowo – Liski.
W niedzielę, (18.09.22r.) policjanci z ruchu drogowego w czasie kontroli prędkości kierujących na ul. Kętrzyńskiej musieli na chwilę wstrzymać ruch, bo na drogę wyszły łosie. Zwierzęta nie patrząc na nic weszły na drogę i po przejściu dla pieszych przeszły na drugą stronę, a następnie oddaliły się w stronę pól uprawnych. W poniedziałek, (19.09.22r.), rano łoś spacerował ścieżką rowerową w rejonie skrzyżowania Bartoszyce – Szczurkowo – Liski. Spłoszony przejeżdżającymi samochodami uciekł w pole kukurydzy.


Apelujemy!

Uważajmy na dzikie zwierzęta, które wchodzą na drogi. Zwłaszcza teraz, gdy coraz szybciej robi się ciemno ciężko je dostrzec. Jedynie ostrożna jazda z rozsądną prędkością i świadomość, że dzikie zwierzę może nagle wbiec na drogę pomoże w uniknięciu poważnych skutków takiego zdarzenia.

źródło: KPP Bartoszyce
red.
batoszyce@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5