Sezon się zaczyna!

2022-09-22 11:00:00(ost. akt: 2022-09-22 10:50:51)

Autor zdjęcia: bsms.bartoszyce.pl

PIŁKA RĘCZNA\\\ Na inaugurację II ligi BSMS Bartoszyce na wyjeździe zmierzy się z SMS ZPRP II Kwidzyn. - U siebie zagramy dopiero 8 października - mówi trener Andrzej Cichocki.
- 24 września zaczynają się rozgrywki II ligi, zapytam więc o zmiany, jakie podczas wakacyjnej przerwy zapewne zaszły w twoim zespole?
- Dwóch chłopaków poszło na studia, poza tym odszedł jeden z młodych bramkarzy, ale akurat na tej pozycji nie mamy problemów. Ubytki uzupełniliśmy juniorami młodszymi, musimy jednak rozważnie szafować ich siłami, bo oni mają też swoje rozgrywki centralne. Jak widać, w składzie obyło się bez rewolucji kadrowej. Co z tego wyjdzie, zobaczymy już wkrótce na boisku, chociaż muszę przyznać, że na początku łatwo nie będzie, bo gramy z trudnymi rywalami.
- Miał was jeszcze wzmocnić jakiś zawodnik z Morąga?
- Na razie nic z tego, bo został wysłany na miesięczny poligon. Jak wróci, wtedy powrócimy do tematu.
- Kto w tym roku w waszej lidze będzie rozdawał karty?
- Zacznę od tego, że ostatecznie zagra 12 zespołów, bo w ostatniej chwili zgłosił się jeszcze MTS Kwidzyn, z którym zagramy już w 2. kolejce. A co do faworytów, to warto zwrócić uwagę na Morąg, który się wzmocnił kilkoma elblążanami, bo KPR Elbląg nie przystąpił do rozgrywek I ligi (jako Meble Wójcik elbląski klub w latach 2016-18 występował w Superlidze! - red.). Poza tym mocny - tak jak w poprzednim sezonie - pewnie będzie Sambor Tczew, tyle tylko że nie wiem, czy będzie chciał wejść do I ligi, bo by w niej grać, trzeba mieć już duże pieniądze.
- A u was jak z pieniędzmi?
- Budżet tradycyjnie mamy zapewniony do końca grudnia, bo u nas przydziela się pieniądze na rok kalendarzowy, a nie na sezon. Ale w lutym zapewne dostaniemy od miasta finansową pomoc na rok 2023.
- O co w swoim drugim sezonie powalczycie, bo zakładam, że chyba jednak nie o awans?
- Na pewno chcemy poprawić wynik z poprzedniego sezonu, w którym zdobyliśmy 18 punktów i zajęliśmy dziewiąte miejsce. Poza tym mam nadzieję, że uda się nam uniknąć wielominutowych „pustych przebiegów” oraz przegranych w głupi sposób końcówek meczów. W poprzednim sezonie często prowadziliśmy wyrównany bój, po czym przez 10 minut nic nie potrafiliśmy rzucić. W efekcie rywal odskakiwał na bezpieczną odległość i było po meczu. Oby w tym roku takie sytuacje przytrafiały się tylko... naszym rywalom.
* Inne mecze 1. kolejki: Czarni Olecko - MTS Kwidzyn, AZS UKW Bydgoszcz - Handball Czersk, Sambor Latocha Tczew - Jedynka Kodo Morąg, Szczypiorniak II Olsztyn - Port Service Wybrzeże Gdańsk, Pogoń Handball Szczecin - AZS Fahrenherit Gdańsk.
ARTUR DRYHYNYCZ

BSMS BARTOSZYCE
* Bramkarze: Ireneusz Łonczyński, Marcin Pałachowski, Korneliusz Radziwiłowicz, Piotr Rynkiewicz, Tomasz Stankiewicz
* Rozgrywający: Szymon Borys, Tymoteusz Borysiuk, Damian Dyszkowski, Paweł Dziakiewicz, Dominik Jankowski, Łukasz Jurewicz, Marcel Jurewicz, Jarosław Kaliczyński, Jakub Łuczkowski
* Obrotowi: Marcel Boiwka, Grzegorz Cherkowski!, Hubert Działa!, Szymon Janowicz, Piotr Petrykowski, Kamil Sokólski
* Skrzydłowi: Jakub Buraczewski, Bartłomiej Działa, Cezary Lasota, Andrzej Możejko, Szymon Możejko, Michał Szanciło, Filip Tokarz


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5