Festiwal Muzyki Pięknej 2022 na bisztyneckim Horyzoncie

2022-09-09 10:25:00(ost. akt: 2022-09-11 10:50:35)

Autor zdjęcia: materiały partnera

Już dziś, w piątek 9 września rozpocznie się trzydniowa uczta muzyczna. W Bisztynku rozpoczyna się II edycja Festiwalu Muzyki Pięknej 2022. Na pewno warto tam być.
Wydarzenie to II edycja tego, co w Bisztynku działo się we wrześniu 2021 roku. Wówczas ci, którzy zdecydowali się odwiedzić miasteczko mogli uczestniczyć w Pikniku Muzyki Pięknej, który miał formę warsztatów muzycznych i plastycznych, jak i w koncercie Młodość w wykonaniu Bałtyckiej Filharmonii Młodych oraz solistów. Efektem festiwali była wspólnie skomponowana melodia do utworu „Wolność”, który został premierowo wykonany podczas koncertu.

W tym roku festiwal to trzy dni: 9, 10, 17 września. Organizatorzy chcą na muzykę spojrzeć z nieznanej dotąd perspektywy. Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu jest „Horyzont”. Młodzi artyści będą go... przekraczać. Nie tylko w znaczeniu ograniczeń własnych i nałożonych przez świat, ale również w treściach utworów pojawią się słowa „w zenicie” oraz „w pełni”.

9 września
Piknik - inauguracja festiwalu o godzinie 16:00 przy Bramie Lidzbarskiej w Bisztynku | warsztaty muzyczne, podczas których poczujemy co to rytm oraz usłyszymy czym jest harmonia | prowadząca: Magdalena Tokajuk z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie

Koncert “Scena Piękna"- godzina 18:00 w Galerii Miejskiej w Bisztynku (kościół poewangelicki) | program koncertu zakłada prezentację najlepszych uczniów szkół muzycznych z regionu | Koncert odbędzie się dzięki współpracy z Samorządową Szkołą Muzyczną I stopnia w Dywitach

10 września
Koncert “W zenicie” - godzina 19.00 w kościele św. Macieja Ap. i Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bisztynku | wystąpi Bałtycka Filharmonia Młodych pod batutą Sylwii Janiak-Kobylińskiej wraz z solistami: Magdaleną Makowską-Pabich (sopran), Zuzanną Nalewajek (mezzosopran), Damianem Giczewskim (baryton). Koncert poprowadzi Janusz Ciepliński. Repertuar to muzyka o szerokim przekroju epok: od klasycyzmu do współczesności. W programie usłyszymy także premierowo utwór napisany przez gdańskiego kompozytora Szymona Kusiora pt. “Fale”

17 września
Koncert “W pełni” - godzina 19.00 w kościele św. Macieja Ap. i Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bisztynku | wystąpi zespół wokalny Art'n'Voices, specjalizujący się w wykonywaniu muzyki a capella, który jest laureatem Fryderyka 2021 w kategorii Najlepszy Album. W swoim repertuarze posiadają muzykę różnych epok począwszy od renesansu, jednak przeważają w nim kompozycje muzyki współczesnej, których znaczna część została napisana specjalnie dla Zespołu, co usłyszymy podczas koncertu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Jesteśmy patronem medialnym wydarzenia.
dar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5