W Bisztynku potrafią się bawić

2022-07-06 10:00:00(ost. akt: 2022-07-06 16:33:20)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

BISZTYNEK \\\ Trzydniowe święto, czyli II Dni Gminy Bisztynek przyciągnęło widzów w każdym wieku, a atrakcje pozostaną na długo w pamięci. Każdy znalazł coś dla siebie: widowisko cyrkowe, występy artystów oraz wystawa prac plastycznych.
Pierwszego dnia o atmosferę zadbali klauni Ruphert i Rico. Targowisko Miejskie w Bisztynku wypełniło się kolorami oraz salwami śmiechu. Z dziećmi bawili się rodzice oraz… dziadkowie.

Oficjalne otwarcie II Dni Gminy Bisztynek nastąpiło w sobotę. Pomimo deszczu na Targowisku Miejskim pojawiło się wielu chętnych do wysłuchania występów artystów.

Wcześniej jednak burmistrz Marek Dominiak uhonorował seniorów. Krystyna Kijewicz - szefowa bisztyneckiego UTW otrzymała podziękowania za prężną działalność, a studenci i studentki UTW otrzymali podziękowania oraz Paszporty Seniora.
Fot. Andrzej Grabowski

Na scenie wystąpili m.in. zespół Mozaika, Anna Subocz oraz dziewczęta z najmłodszych grup. Następnie wystąpił Marcin Kaszubat z krótkim recitalem szantowym oraz młode wokalistki ze świetlicy w Sątopach-Samulewie.

Do godziny 22:00 publiczność bawiła się przy dźwiękach coverowego zespołu ze Szczecina, który wykonał utwory zespołu ABBA, a po krótkiej przerwie również zespołu Boney M. Później na scenie pojawił się zespół Silver.
Fot. Andrzej Grabowski

Trzydniowe wydarzenie, zorganizowane przez Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku zakończyła wystawa prac plastycznych dr hab. szt. inż. architektury Marcina Barańskiego. Artysta, który wykłada na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej przedstawił swoje prace, które nazwał „Szkice i notatki”. Ich przygotowanie, czyli powiększenie szkiców zajmujących zwykle kartki formatu A4 na wielki format, zajęło artyście rok. Tyle samo na kolejne, III już Dni Gminy Bisztynek będą czekać mieszkańcy gminy. W tym roku OKiAl udowodnił, że warto zarezerwować sobie czas na kolejne święto.
red.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5