Zderzenie na ul. Paderewskiego w Bartoszycach. Są nowe okoliczności

2022-07-04 17:59:50(ost. akt: 2022-07-05 12:26:10)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Zwykle kierowcy narzekają na motocyklistów wypominając im prędkość, motocykliści z kolei zarzucają kierowcom osobówek, że nie patrzą w lusterka. Wstępne ustalenia policji w sprawie wypadku, do którego doszło w niedzielę 3 lipca wskazują na winę kierowcy.
Sezon motocyklowy w pełni, dlatego prawdopodobieństwo spotkania miłośników tych jednośladów na drodze jest wysokie. Ważnie, by zarówno kierowcy osobówek jak i motocykliści szanowali się wzajemnie i przestrzegali zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety, nie zawsze tak jest.

Pisaliśmy już o wypadku, do którego doszło w niedzielę 3.07.22r. po godz. 19:30 na ul. Paderewskiego w Bartoszycach . Zderzył się tam motocyklista z kierującą toyotą.
Fot. Dariusz Dopierała

Wstępnie ustalenia pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wskazują, że kierująca toyotą wyjeżdżając z ul. Ogrodowej na ul. Paderewskiego nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście doprowadzając do zderzenia się obu pojazdów. 35 – latka kierująca toyotą i 31 – letni motocyklista byli trzeźwi. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na badania. Dziś wiadomo, że ma obrażenia, które powodują rozstrój zdrowia na więcej niż 7 dni. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku i zabezpieczyli oba pojazdy biorące w nim udział.

Sprawę wypadku drogowego wyjaśni dochodzenie. Za spowodowanie wypadku drogowego zgodnie z kodeksem karnym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5