Pomysły na prezent dla noworodka — co wybrać?

2022-06-29 18:31:45(ost. akt: 2022-06-29 18:34:29)   Artykuł sponsorowany
Rodzina bliskiej Ci osoby właśnie się powiększyła i jedziesz zobaczyć maluszka po raz pierwszy? To wyjątkowa okazja i bardzo ważne chwile w życiu każdej rodziny. Warto je celebrować, wręczając nowemu członkowi rodziny prezent. Sprawdź naszą listę, by wiedzieć, jaki podarunek będzie dobrym pomysłem, a jaki… niekoniecznie.
Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie, a często także spełnienie marzeń i długo wyczekiwana chwila. Warto wtedy być przy młodych rodzicach, jednak należy zachować zdroworozsądkowe podejście. Dajmy rodzicom czas, by nacieszyli się maluszkiem i przyzwyczaili do nowego trybu życia i nie wybierajmy się z odwiedzinami od razu po powrocie mamy i dziecka ze szpitala — poczekajmy na zaproszenie i upewnijmy się, że wizyta nie sprawi kłopotu. W końcu to maluszek i jego rodzice są teraz najważniejsi!

Kiedy sytuacja nieco się unormuje, a my będziemy wreszcie mogli poznać maleństwo, w dobrym tonie jest przyniesienie prezentu dla noworodka. W ten sposób okazujemy swoją sympatię i życzliwość. Jeśli stoisz przed wyborem takiego podarunku, poszukaj inspiracji wśród naszych przykładów!

Prezenty dla noworodka — co wybrać?
Prezent dla noworodka powinien być dostosowany do wieku i wykonany z materiałów wysokiej jakości. Dobrym pomysłem jest kupienie przedmiotów, które przydadzą się rodzicom. Najprostszym pomysłem jest zapytanie, czego rodzina potrzebuje lub co i tak planują kupić — dzięki temu z pewnością im pomożemy i wybierzemy praktyczny podarunek. Jeśli jednak nie dostaliśmy żadnych wskazówek lub chcemy kupić dodatkowo drobiazg w postaci niespodzianki, mamy do wyboru całkiem sporo przedmiotów, które przydają się podczas opieki nad noworodkiem.

Dobrym prezentem mogą być kocyki dla niemowląt, rożki, maty piankowe do ułożenia na podłodze lub maty edukacyjne. Świetnym pomysłem okazują się pieluchy tetrowe lub bambusowe (idealne do przykrycia dziecka, podłożenia pod główkę, wytarcia buzi i wielu innych zadań!), pieluchy wielorazowe lub pampersy. Praktycznym gadżetem od kilku lat pozostają popularne szumiące zabawki ułatwiające zasypianie oraz lampki nocne do dziecięcego pokoju — najlepiej takie z ciepłym lub pulsującym, łagodnym światłem. Możemy wybrać zawieszkę do smoczka lub bezpieczny termofor z pestkami wiśni, który w parę chwil można podgrzać w mikrofalówce. Z droższych prezentów z pewnością wartościowa okaże się elektroniczna niania lub monitor oddechu do łóżeczka.
Popularnym prezentem dla noworodka są także oczywiście zabawki dla dzieci. Dla najmłodszych dzieci dobrym wyborem są grzechotki, gryzaki, zabawki do kąpieli i karuzele nad łóżeczko lub zabawki do zawieszenia na wózku. Najmłodsze dzieci bardzo lubią maskotki lub kocyki-przytulanki. Obecnie dużą popularnością cieszą się zabawki kontrastowe — książeczki, karty z obrazkami, a nawet całe kontrastowe maty edukacyjne. Możemy także wybrać zabawki sensoryczne, które dostarczają dziecku nowych bodźców dotykowych, wzrokowych i słuchowych, stymulując rozwój zmysłów. Zabawki dla dzieci (w tym miejscu warto polecić sklep internetowy TaniaKsiążka) to najprostszy wybór i niezobowiązująca niespodzianka — idealna, jeśli nie mamy pewności, co podarować młodym rodzicom.

Kolejną grupą prezentów są podarunki pamiątkowe — ramki do zdjęć z imieniem dziecka i datą narodzin, albumy, grafiki na ścianę z metryczką, a nawet biżuteria z wygrawerowaną datą. Choć noworodek jest zbyt mały, by docenić prezent, po latach takie sentymentalne pamiątki mogą mieć szczególne znaczenie.

Czego NIE kupować w prezencie dla noworodka?
Pamiętajmy, że pewnych prezentów lepiej nie dawać — nawet jeśli mamy najlepsze intencje. Do podarunków, które mogą być kłopotliwe, należą bardzo kosztowne prezenty zakupione bez konsultacji z rodzicami, bardzo duże (gabarytowo) prezenty, które zajmą dużo przestrzeni w domu lub mieszkaniu, a także głośne zabawki dla dzieci i te niedostosowane do wieku maluszka. Unikajmy produktów niskiej jakości — każdy chce dla swojego dziecka jak najlepiej i rodzice z pewnością będą woleli dostać mały prezent lepszej jakości niż górę wątpliwej jakości podróbek z niesprawdzonych materiałów. Unikajmy także dawania w prezencie kosmetyków dla niemowląt — być może dziecko ma alergię lub rodzice znaleźli inne kosmetyki, które uważają za lepsze rozwiązanie.
Obecnie w sklepach znajdziemy tysiące artykułów dla noworodków — inspiracje z tego artykułu z pewnością okażą się przydatne podczas poszukiwań! Pamiętajmy, że równie wartościowym prezentem jest nasze wsparcie — pomoc w zakupach lub zrobieniu obiadu, popilnowanie dziecka lub zwykła obecność i gotowość do rozmowy. Poczucie wsparcia jest dla młodych rodziców nieocenione i z pewnością będzie wiele dla nich znaczyło.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5