Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach rozpoczął wakacje (galeria)

2022-06-25 10:00:00(ost. akt: 2022-06-28 18:44:16)

Autor zdjęcia: ZSP nr 1 im. Kresowiaków

Rok szkolny dla uczniów jest czasem upragnionych wakacji. W tym roku dla pięciorga nauczycieli bartoszyckiego "mechaniaka" to także czas emerytury. Jednak czy upragnionej? Nie zawsze tak jest szczególnie dla nauczycieli, które z placówką związani byli wiele lat.
Fot. ZSP nr 1 im. Kresowiaków
— I wreszcie nadszedł ten upragniony dzień wyczekiwany przez uczniów od dnia rozpoczęcia roku szkolnego — mówi nauczycielka bartoszyckiego „mechaniaka”, Iwona Pieniak. — W tym roku uroczystość, która przebiegała w pięknych promieniach słońca miała dodatkowy wymiar. Nie tylko pożegnaliśmy uczniów III klasy szkoły branżowej, ale także pięciu, przechodzących na emeryturę nauczycieli. W tym po raz ostatni apel poprowadziła dyrektor placówki Monika Bogdanowicz, która po 42 latach pracy w naszej szkole odchodzi na emeryturę.

Dyrektor szkoły Monika Bogdanowicz, która ze szkołą związana 42 lata.
Jerzy Zając, w Mechaniaku przepracował 41 lat, jest również jego absolwentem.
Izabela Nachiło jako wychowawczyni w internacie przepracowała 20 lat;
Urszula Saulewicz jako doradca zawodowy w szkole przepracowała 18 lat.
Zbigniew Tatol, który uczył praktycznej nauki zawodu przez 29 lat.

Fot. ZSP nr 1 im. Kresowiaków
Podziękowania pani dyrektor złożył w imieniu Starostwa Powiatowego Lech Darski, a życzenia złożyli również przedstawiciele Szkolnego Klubu Młodych UNICEF i Szkolnego Koła PCK.

— Jak podkreśla Iwona Pieniak, szkoła może pochwalić się wieloma sukcesami.
Świadectwa z wyróżnieniem otrzymały 23 osoby. Wśród uczniów mamy 2 stypendystów Prezesa Rady Ministrów, a wiele innych osób uczących się w naszej szkole, osiągnęło wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Oprócz nagród w dziedzinie nauki były też upominki za udział w wielu konkursach przedmiotowych, za działalność w różnych szkolnych organizacjach, za zmagania sportowe.
dar


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5