Kolejne Noce Świętojańskie i darmowe zabawy. To plan na najbliższe dni

2022-06-21 13:23:07(ost. akt: 2022-06-21 19:24:36)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Marta Szmyt

Jeśli ktoś jest zainteresowany, w ciągu 8 dni może obchodzić trzykrotnie „Noc Świętojańską”. W sobotę 18 czerwca w Szylinie Wielkiej, w czwartek 23 czerwca w Sępopolu, a dwa dni później w Bisztynku. To jednak nie wszystko.
Fot. OKIAL, Diabelskie Grono

W Sępopolu 23 czerwca przy budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbędzie się Noc Świętojańska. Wystąpią uczestnicy zajęć organizowanych w domu kultury, zaplanowano puszczanie wianków na wodę i ognisko (z własnym koszyczkiem). Wystąpi zespół Taurus.

Fot. M-GOK

W Bisztynku Noc Świętojańska odbędzie się 25 czerwca, czyli dwa dni później, w „Małpim Gaju”. Zapowiada się… diabelska zabawa, ponieważ poczęstunek przygotuje Koło Gospodyń Wiejskich „Diabelskie Grono”. Zaplanowano śpiew, gitary, konkursy (na najpiękniejszy wianek i przebranie oraz poszukiwanie kwiatu paproci), puszczanie wianków oraz… zabawę do białego rana.

Fot. UM Bartoszyce

W niedzielę na Placu Bohaterów Westerplatte na dzieci czekają atrakcje. Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta, będzie to sześć godzin darmowych atrakcji: 9 różnego typu dmuchańców, dmuchany basen na wodę z kulkami, kącik malucha, warsztaty modelarskie, tworzenia biżuterii, wizyty pluszowych maskotek, gry i zabawy konkurencje z nagrodami oraz wiele innych. Nie udało nam się uzyskać z Urzędu Miasta informacji, czy również pozostałe atrakcje będą bezpłatne.

Gdzie jeszcze? Dajcie znać!
red.
bartoszyce@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5