Gminne Dni Seniora wpisane w kalendarz samorządu (galeria)

2022-06-21 10:30:00(ost. akt: 2022-06-22 12:28:21)

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

SENIORZY\\\ W Łabędniku, który powoli staje się wizytówką seniorów, odbyły się II Gminne Dni Seniora połączone z Piknikiem na Kocyku. Na scenie wystąpiły grupy lokalne, Romanca i Bartosz Abramski z zespołem. Samorząd zapewnił też wiele atrakcji.
Wydarzenie było skoncentrowane głównie na seniorach. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach zorganizowali interaktywny pokaz pierwszej pomocy medycznej, seniorzy mogli zmierzyć sobie ciśnienie, zbadać poziom cukru oraz słuch.
Fot. Dariusz Dopierała

Na scenie wystąpiły gwiazdy wieczoru: zespół Romanca i Bartosz Abramski z zespołem oraz lokalni artyści: solistki Diana i Roksana Czajkowskie, Zespół Śpiewaczy „Wojcieszanie z Wojciech”, „Gala” z Galin, zespół z Klubu „Senior+” w Łabędniku oraz dziecięcy zespół taneczny „Sielanka” z Sokolicy.
Fot. Dariusz Dopierała

— Nasz zespół jest stosunkowo młody — mówi Ewa Rubach prowadząca zespół „Sielanka” z Sokolicy. — Spośród dwudziestu członków zespołu trzynaścioro stanowią dzieci. Pomimo tak krótkiej historii mamy za sobą już kilkanaście występów. Sięgamy po środki zewnętrzne. Stroje uszyłyśmy same w ramach projektu „Na ludowo” z programu EtnoPolska 2021, z tego samego źródła mieliśmy instruktora tańca. Teraz zarówno instruktora śpiewu, jak i tańca mamy z Centrum Kultury Gminy Bartoszyce.
Obchody Dnia Seniora mają na celu ukazać potencjał społeczny osób starszych oraz podkreślić ich istotną rolę w społeczeństwie.
Fot. Dariusz Dopierała

— Gminne Dni Seniora to kolejna z naszych inicjatyw, które wpisaliśmy w kalendarz samorządu — mówi wójt gminy Bartoszyce Andrzej Dycha. — W ubiegłym roku był to Dzień Seniora i Kombatanta, w tym pozostaliśmy przy seniorach. Obecnie na terenie gminy działa jeden Klub Seniora, a docelowo chcemy uruchomić jeszcze klub w Bezledach i być może w Tolko, gdzie 22 czerwca podpiszę akt notarialny zakupu budynku. Pandemia na dwa lata zahamowała naszą aktywność, teraz do niej powracamy. Seniorów aktywujemy również na inne sposoby, choćby za pomocą tzw. „lotnej ekipy”, która organizuje zebrania w świetlicach wiejskich. W gminie przybywa przyjaznych seniorom miejsc.
rad

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5