Victoria obudziła się po przerwie

2022-06-11 23:28:33(ost. akt: 2022-06-11 23:31:11)
Victoria Bartoszyce - Pojezierze Prostki 4:1

Victoria Bartoszyce - Pojezierze Prostki 4:1

Autor zdjęcia: facebook

PIŁKA NOŻNA\\\ W 29. kolejce klasy okręgowej Victoria pewnie ograła Pojezierze, natomiast w Orzyszu Rominta stracił komplet punktów i fotel lidera.
* Victoria Bartoszyce - Pojezierze Prostki 4:1 (0:1)
Bramki dla Victorii: Kudlicki, Gajkowski, Pryszczepko, Kaplewski
VICTORIA: Rodak, Kadziewicz, Kozera, Figat, Dądzik, Pryszczepko, Miłoszewski, Włodarczyk, Niksa K, Kudlicki, Welens, Gajkowski, Przychodzki, Mazurek, Solecki, Kaplewski, Filipiak, Ładosz

Pierwsza połowa niespodziewanie zakończyła się prowadzeniem zdegradowanego już do klasy A Pojezierza, jednak po przerwie obudzili się podopieczni trenera Pawła Miłoszewskiego,
Ale najważniejszy mecz, i to nie kolejki, a wręcz całego sezonu, rozegrano w Orzyszu, gdzie Śniardwy pokonały dotychczasowego lidera z Gołdapi. Wszystko więc wskazuje na to, że piłkarze Rominty zagrają w barażach po raz czwarty z rzędu! Najpierw przegrali baraż o utrzymanie w IV lidze, po czym dwukrotnie przegrali baraże, których stawką był powrót do IV ligi.
Niedawno trener Victorii stwierdził, że Śniardwy są obecnie najlepszym zespołem grupy 1 okręgówki, no i o sile tej ekipy właśnie przekonał się Rominta.
Wiosną zespół z Orzysza wygrał wszystkie mecze: 6:2, 3:0, 2:1, 3:1, 2:1, 2:1, 5:1, 4:0, 6:1, 4:2, 8:1, 5:0, 5:3!

* Inne wyniki: Żagiel Piecki - KS Wojciechy 1:0, Śniardwy Orzysz - Rominta Gołdap 5:3, Czarni Olecko - Rona 03 Ełk 2:1, Tęcza Biskupiec - Naki Olsztyn 2:0, Orlęta Reszel - MKS Jeziorany 2:3, Vęgoria Węgorzewo - Wilczek Wilkowo 0:0. Omulew Wielbark - Łyna Sępopol (12 czerwca, 16)


GRUPA 1
1. Tęcza Biskupiec 79 126:27
2. Rominta Gołdap 76 89:42
3. Śniardwy Orzysz 58 76:40
4. Rona 03 Ełk 54 75:52
5. Żagiel Piecki 53 66:58
6. Vęgoria Węgorzewo 46 56:55
7. Victoria Bartoszyce 43 38:36
8. Wilczek Wilkowo 42 62:68
9. Naki Olsztyn 42 73:71
10. Jeziorany 36 43:55
11. Czarni Olecko 32 44:65
12. Orlęta Reszel 29 50:56
------------------------------------
13. Łyna Sępopol 28 50:84
------------------------------------
14. Pojezierze Prostki 21 39:96
15. Omulew Wielbark 17 41:74
16. Wojciechy 10 31:80

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5