Zderzenie busa z osobówką w Bartoszycach. Kierowcy nie poczuwają się do winy, więc ustali ją policjanci

2022-06-06 14:37:24(ost. akt: 2022-06-07 18:49:39)

Autor zdjęcia: Arch. policji

Jedna osoba w szpitalu po zderzeniu busa z osobówką Podczas manewru parkowania na osiedlowej ulicy w Bartoszycach doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący busem 69-latek wyjechał na środek drogi, a wtedy wjechał w niego fiat. 21-latek trafił do szpitala. Żaden z kierowców nie czuł się winny.
W czwartek (19.05.22r.), po godz. 18:00 policjanci z drogówki interweniowali w związku ze zderzeniem drogowym, do którego doszło na osiedlowej ulicy Staszica w Bartoszycach. Zderzyły się tan bus z osobówką. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 69 - latek kierujący oplem vivaro chcąc zaparkować wzdłuż ulicy wyjechał przodem auta na środek drogi. W tym czasie nadjechał fiat, którego kierowca nie zdołał wyhamować i uderzył w przód busa. Żaden z mężczyzn nie czuł się winny temu zdarzeniu. Z uwagi na to, że 21 - letni kierowca fiata trafił do szpitala policjanci wykonali oględziny miejsca zderzenia, a oba auta trafiły na parking strzeżony. Po kilku godzinach okazało się, że 21 – latek nie ma poważnych obrażeń, a tym samym zdarzenie to było kolizją drogową.

Zgodnie z nowymi przepisami kodeksu wykroczeń, jeżeli w skutek kolizji drogowej
u osoby pokrzywdzonej zdarzeniem powstaną obrażenia ciała, sprawcy kolizji grozi kara grzywny w kwocie nie mniejszej niż 1500 zł.

Wyjaśnieniem wszelkich okoliczności tej kolizji drogowej zajmą się policjanci z zespołu ds. wykroczeń.
KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5