Droga do Janikowa drogą przez mękę. Znamy stanowisko Zarządu Dróg Powiatowych w Dąbrowie

2022-06-06 10:28:14(ost. akt: 2022-06-08 10:05:42)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Od jednego z czytelników otrzymaliśmy pytanie o modernizację drogi w Janikowie (gm. Górowo Iławeckie), której stan woła o przysłowiową pomstę do nieba. 6 czerwca otrzymaliśmy stanowisko dyrektora Zarządu Dróg Powiatowym, Karola Łomeckiego.
Z pewnością na mapie dróg w powiecie bartoszyckim wiele z nich jest w stanie… ogólnie pisząc nieciekawym. Czytelnicy ze skargą zwracają się tam, gdzie to możliwe, choć często pukają do najbliższych drzwi, czyli samorządu gminy. Nie zawsze – pomimo tego, że często poruszamy temat – mieszkańcy są w stanie określić, czy dana droga jest gminna, powiatowa, czy wojewódzka.

Jedną – z pewnością z wielu – dróg wymagających remontu jest droga do Janikowa (gm. Górowo Iławeckie). Po otrzymaniu listu od czytelnika z pytaniem zwróciliśmy się do dyrektora Zarządu Dróg Powiatowym.

Jak informuje nas Karol Łomecki, obecnie trwają prace remontowe na drodze powiatowej Górowo Iławeckie - Babiak. Z uwagi na ogromną ilość ubytków w nawierzchni postęp prac jest wolniejszy niż zazwyczaj, ale powinien zakończyć się w połowie tego tygodnia (6 – 12 czerwca), o ile pogoda będzie odpowiednia (brak opadów deszczu). Po zakończeniu prac na w/w drodze remont zostanie rozpoczęty na drodze Glądy - Pieszkowo i Dwórzno – Janikowo. Jest więc szansa, że będzie to pod koniec tygodnia.

Jeżeli chodzi o prace modernizacyjne, w dokumentach planistycznych ujęty jest odcinek drogi powiatowej Glądy - Pieszkowo natomiast droga Janikowo - Dwórzno na razie nie. Wynika to z faktu, że droga Glądy - Pieszkowo jest bardziej obciążona ruchem i w sieci dróg lokalnych ma większe znaczenie niż droga Janikowo - Dwórzno.
dar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5