22-latek z Bartoszyc, który uderzył w latarnię miał tego samego dnia inną przygodę. Nie radził sobie z frustracją...

2022-05-30 19:21:25(ost. akt: 2022-05-31 18:42:24)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

22-latek, który w niedzielę 29.05 uderzył w latarnię, miał naprawdę trudny dzień. Najpierw wyładowywał stres na swoim pojedzie. Potem uderzył w latarnię, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia, gubiąc… tablice rejestracyjne. Przygodę zapamięta na długo.
W niedzielę 29.05 policjanci dwukrotnie interweniowali wobec 22 – latka z Bartoszyc. Chwilę przed godz. 10:00 otrzymali zgłoszenie, że pijany mężczyzna na parkingu przy ul. Paderewskiego dewastuje hyundaia. Policjanci ustalili, że 22 – latek kopał samochód, którego jest współwłaścicielem. Mężczyzna miał w ten sposób odreagowywać złość. Z uwagi na okoliczności tego zdarzenia nie było podstaw do kolejnych policyjnych czynności.

Tego samego dnia o godz. 10:50 straż pożarna otrzymała zgłoszenie od policjantów o przechyleniu latarni na ulicy Paderewskiego na pobliskie drzewo. Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej: samochód gaśniczy i podnośnik. Strażacy po sprawdzeniu, że w obwodzie latarni nie ma napięciach przy użyciu podnośnika hydraulicznego oraz systemu linek opuścili latarnię na chodnik. Sprawę przekazano administratorowi latarni.

Co ciekawe, na miejscu zdarzenia została tablica rejestracyjna niszczonego wcześniej hyundaia. Policjanci podejrzewali, kto mógł uszkodzić latarnię i pojechali pod ustalony, przy pierwszej interwencji adres właściciela samochodu, do którego należała znaleziona tablica.


Zastali tam pijanego 22 – latka i uszkodzonego hyundaia. Mężczyzna zaskoczony obecnością policjantów przedstawiał różne wersję zdarzenia. Raz wskazując, że kierował autem, a następnie wszystkiemu zaprzeczał. Z uwagi na powyższe, konieczne było zatrzymanie 22 – latka do wyjaśnienia.

Mężczyzna był poddany retrospekcyjnemu badaniu stanu trzeźwości. Pierwsze badanie dało wynik ponad 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 22 – latka.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 22 – latkowi z Bartoszyc zarzutu kierowania pojazdem mechanicznym w stenie nietrzeźwości.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres, co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie niemniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.
KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5