W Janikowie i Krasnołące (gm. Górowo Iławeckie) znaleziono niewybuchy

2022-05-24 14:29:52(ost. akt: 2022-05-24 14:36:45)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Pomimo wielu lat od zakończenia zbrojnych działań II Wojny Światowej nadal znajdowane są niewybuchy. W poniedziałek policjanci dwukrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi odnalezienia niewybuchów. W trakcie prac budowlanych odnaleziono skrzynkę wypełnioną amunicją, a w trakcie spaceru pocisk artyleryjski.
Po każdym sygnale dotyczącym odnalezienia niewybuchu interweniują policjanci. Przede wszystkim zabezpieczają miejsce ujawnienia takiego przedmiotu przed dostępem innych osób. Na miejscu zawsze pojawia się policjant z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego. Funkcjonariusz ocenia, z jakiego rodzaju niewybuchem mamy do czynienia i czy nie jest potrzebna ewakuacja.

W poniedziałek (23.05.22r.), rano w Krasnołące w gminie Górowo Iławeckie w trakcie prac budowlanych odnaleziono metalową skrzynkę wypełnioną amunicją.
Fot. KPP Bartoszyce

Część z pocisków do karabinu maszynowego umieszczona była na taśmie do amunicji. Znalezisko nie stanowiło zagrożenia wybuchem i zostało zabezpieczone przez policyjnego technika. Policyjne czynności mają za zadanie wyjaśnienie pochodzenia odnalezionej amunicji.
Fot. KPP Bartoszyce

Wieczorem policjanci odebrali kolejne zgłoszenie, tym razem dotyczyło znalezionego w trakcie spaceru przy wiadukcie w okolicy Janikowa w gminie Górowo Iławeckie pojedynczego niewybuchu. Policyjny pirotechnik rozpoznał znalezisko, jako pocisk artyleryjski z ładunkiem wybuchowym. Powiadomiono saperów, a do czasu ich przyjazdu policjanci zabezpieczali miejsce jego odnalezienia.
Fot. KPP Bartoszyce

Przypominamy!
W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie należy dotykać i przenosić tych przedmiotów. W miarę możliwości należy oznaczyć miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, aby nie dopuścić by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.
KPP Bartoszyce


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5