Film w internecie dokumentujący styl jazdy mieszkańca Bisztynka zakończył się mandatami w kwocie 2,5 tys. złotych (video)

2022-05-24 11:26:45(ost. akt: 2022-05-25 14:10:54)

Autor zdjęcia: redakcja

BEZPIECZEŃSTWO \\\ Pod koniec kwietnia na naszym profilu w portalu społecznościowym otrzymaliśmy od czytelnika film, na którym kierujący citroenem wyprzedza na linii podwójnej ciągłej i na przejściu dla pieszych.
Pod koniec kwietnia br., otrzymaliśmy film nagrany kamerką internetową, który przekazał nam internauta. Film z nagraniem agresywnego przejazdu 40 – latka opublikowaliśmy na naszej stronie w portali społecznościowym.
Publikacja nagrania wzbudziła wśród komentujących wiele kontrowersji. Jednak karanie tego typu zachowań jest niezbędne, by poprawić bezpieczeństwo na drogach.
Fot. redakcja

— Nie może być zgody na takie zachowanie — mówi asp. Marta Kabelis, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach, — dlatego sprawą z urzędu zajęli się policjanci. Filmy opublikowane w internecie mogą być i często są podstawą podjęcia naszych działań.


Czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie doprowadziły do ukarania mężczyzny, który w skrajnie nieodpowiedzialny sposób przemierzał ulice Bartoszyc. 40 – letni mieszkaniec Bisztynka został ukarany dwoma mandatami karnymi. Za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych otrzymał mandat w kwocie 1500 zł i 10 punktów karnych, a za wyprzedzanie na linii podwójnej ciągłej 1000 zł mandatu i kolejne 5 punktów karnych.

Łącznie nagrany przejazd kosztował 40-latka 2,5 tysiąca mandatu oraz 15 punktów karnych.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5