Wypadek na ul. Staszica w Bartoszycach. Kto jest winny?

2022-05-21 19:17:54(ost. akt: 2022-05-23 13:08:36)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

W czwartek 19 maja pisaliśmy o wypadku, do którego doszło na ulicy Staszica w Bartoszycach. Obaj kierowcy byli trzeźwi i żaden z nich nie czuł się winny. Sprawę tej kolizji drogowej wyjaśnią policjanci z zespołu ds. wykroczeń. Znamy więcej szczegółów.
W czwartek (19.05.22r.) po godz. 18:00 policjanci z drogówki interweniowali w związku ze zderzeniem drogowym, do którego doszło na osiedlowej ulicy Staszica w Bartoszycach.

Zderzyły się tan bus z osobówką. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 69 - latek kierujący oplem vivaro chcąc zaparkować wzdłuż ulicy wyjechał przodem auta na środek drogi. W tym czasie nadjechał fiat, którego kierowca nie zdołał wyhamować i uderzył w przód busa. Żaden z mężczyzn nie czuł się winny temu zdarzeniu. Z uwagi na to, że 21 - letni kierowca fiata trafił do szpitala policjanci wykonali oględziny miejsca zderzenia, a oba auta trafiły na parking strzeżony. Po kilku godzinach okazało się, że 21 – latek nie ma poważnych obrażeń, a tym samym zdarzenie to było kolizją drogową.

Zgodnie z nowymi przepisami kodeksu wykroczeń, jeżeli w skutek kolizji drogowej
u osoby pokrzywdzonej zdarzeniem powstaną obrażenia ciała, sprawcy kolizji grozi kara grzywny w kwocie nie mniejszej niż 1500 zł.

Wyjaśnieniem wszelkich okoliczności tej kolizji drogowej zajmą się policjanci z zespołu ds. wykroczeń.
KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5