Uciekali z Melitopolu przez Obwód Kaliningradzki. Czekali w lesie w powiecie bartoszyckim

2022-05-20 10:00:00(ost. akt: 2022-05-25 07:07:31)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

UKRAINA \\\ Wielu uchodźców szuka schronienia w Polsce, lub traktuje nasz kraj jako tranzytowy w drodze na zachód. Dla wielu osób podróż może być bardzo trudnym i niebezpiecznym wyzwaniem.
We wtorek (17.05.2022) wieczorem policjanci z drogówki zauważyli rodzinę z małym dzieckiem, która stała w lesie przy drodze krajowej K51. Wzbudziło to naturalne zainteresowanie i troskę funkcjonariuszy.

Okazało się, że są to uchodźcy z Ukrainy, którzy z konwojem humanitarnym uciekli z Melitopolu i między innymi przez Obwód Kaliningradzki dotarli do granic Polski. Przejście graniczne przeszli pieszo i zatrzymali się w lesie w powiecie bartoszyckim.

Ze względu na późną porę, niską temperaturę oraz las, który nie był bezpiecznym miejscem na długie oczekiwanie, policjanci postanowili zapewnić trzem osobom pomoc. Była ona niezbędna zwłaszcza z tego względu, że małżeństwu towarzyszyła 3–letnia córeczka.
Fot. KPP Bartoszyce

— Rodzina oczekiwała na transport — mówi asp. Marta Kabelis, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach, — który miał przyjechać z Kostrzyna nad Odrą. Przyjazd bliskich opóźnił się o kilka godzin. Policjanci zadbali, aby rodzina poczekała w ciepłym i bezpiecznym miejscu, a nie w lesie i chłodzie.

Po uzgodnieniu z oficerem dyżurnym niezbędnych kwestii, zawieźli rodzinę do bezpiecznego, ciepłego i suchego miejsca.
dar

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5