Kierowca w Górowie Iławeckim potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia na parking przy sklepie

2022-05-20 09:45:00(ost. akt: 2022-05-20 08:46:02)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Dariusz Dopierała

Mężczyzna, który w Górowie Iławeckim potrącił rowerzystę odjechał z miejsca zdarzenia. Zaparkował opla pod pobliskim sklepem, a następnie pieszo wrócił na miejsce. Funkcjonariusze ustalą, komu zostanie przypisana wina za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W środę (18.05.22r.) przed godz. 11:00 policjanci interweniowali w związku ze potrąceniem rowerzystki. Do zdarzenia doszło w Górowie Iławeckim na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z Lipową. Policjanci z miejscowego komisariatu, zastali na miejscu zdarzenia opatrywaną w karetce pogotowia potrąconą rowerzystkę.

Na miejscu nie było kierowcy, czy też auta biorącego udział w tym zdarzeniu. Kilka stojących tam osób nie widziało, co dokładnie się stało. Po pewnym czasie okazało się, że wśród rozpytywanych przez policjantów świadków jest mężczyzna, który zderzył się z rowerzystką. Mężczyzna po zdarzeniu odjechał i zaparkował auto pod sklepem, a następnie pieszo wrócił na miejsce zdarzenia.

Mężczyzna został przesłuchany w komisariacie, a jego opel zabezpieczono na policyjnym parkingu. Potrącona kobieta trafiła na badania, które wstępnie nie wykazały, aby stało się jej coś poważnego. Oboje uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. To, kto jest winny tego zdarzenia ustalą policjanci z zespołu ds. wykroczeń.
KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5