Łyna o ligowy byt zagra w barażach?

2022-05-20 12:00:00(ost. akt: 2022-05-21 20:34:05)

Autor zdjęcia: facebook

PIŁKA NOŻNA\\\ W 25. kolejce grupy 1 okręgówki Victoria zwyciężyła w Olecku, a Łyna i Wojciechy zgodnie zagrały na szóstkę. Natomiast podczas tego weekendu najważniejszy mecz zostanie rozegrany w Biskupcu, gdzie wicelider zmierzy się z liderem.
* Czarni Olecko - Victoria Bartoszyce 1:2 (0:0)
1:0 - Matwiejczyk (51), 1:1 - Kudlicki (79), 1:2 - Welens (85)
W 60. min trener Paweł Miłoszewski wpuścił na boisko Huberta Welensa i był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę, bo pięć minut przed końcem ten właśnie zawodnik zapewnił Victorii cenne zwycięstwo. Tym samym zespół z Bartoszyc po dwóch porażkach w końcu zdobył trzy punkty i nadal ma szansę na zajęcie 6. miejsca.

* Śniardwy Orzysz - Łyna Sępopol 6:1 (3:0)
1:0 - Kropiewnicki (12), 2:0, 3:0 - Dymiński (22, 25 k), 3:1 - P. Gigielewicz (52), 4:1 - Dymiński (76 k), 5:1 - Żołądkiewicz (82), 6:1 - Dymiński (90)
- Gospodarze byli lepsi, ale na pewno nie o pięć bramek - ocenił Paweł Dobrzyński, prezes Łyny. - Dwa gole zdobyli z rzutów karnych, a trzy kolejne my im podarowaliśmy.
Sytuacja klubu z Sępopola staje się coraz gorsza, bo prawdopodobnie spadną trzy zespoły, a czwarty, czyli w tej chwili Łyna, o utrzymanie zagra w barażu.

* Wilczek Wilkowo - KS Wojciechy 6:2 (4:2)
1:0 - Kalisz (4), 2:0 - Grabowski (6), 2:1 - Piecewicz (21), 3:1, 4:1 - Grabowski (35, 37), 4:2 - Dawid Sófczyński (39), 5:2 - Harkot (56), 6:2 - Radziwoniuk (83)
Goście zaliczyli falstart, bo już po 6 minutach przegrywali 0:2. Co prawda potem kontaktową bramkę zdobył Robert Piecewicz, grający trener beniaminka, ale jeszcze przed przerwą Wilczek zaliczył dwa kolejne trafienia.

* Inne wyniki: Żagiel Piecki - Omulew Wielbark 3:2 (2:1), MKS Jeziorany - Naki Olsztyn 3:3 (1:2), Vęgoria Węgorzewo - Rona 03 Ełk 1:3 (0:3), Tęcza Biskupiec - Pojezierze Prostki 7:2 (3:0); mecz Orlęta Reszel - Rominta Gołdap został rozegrany po oddaniu Gońca do druku.
* 26. kolejka, sobota: Victoria - Śniardwy (17), Łyna - Jeziorany (17), Wojciechy - Vęgoria (17), Naki - Wilczek, Pojezierze - Żagiel; niedziela: Rona - Orlęta, Omulew - Czarni, Tęcza - Rominta.

GRUPA 1
1. Rominta 70 79:28
--------------------------------
2. Tęcza 67 110:24
3. Rona 48 62:41
4. Żagiel 47 61:51
5. Śniardwy 46 54:34
6. Naki 39 70:63
7. Vęgoria 38 49:53
8. Victoria 37 30:29
9. Wilczek 34 55:64
10. Jeziorany 31 36:45
11. Czarni 28 36:55
12. Orlęta 26 42:46
-------------------------------
13. Łyna 22 40:77
-------------------------------
14. Pojezierze 18 33:83
15. Omulew 16 39:64
16. Wojciechy 10 29:68

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5