Ta przejażdżka może kosztować 28-letniego mieszkańca gm. Górowo Iławeckie nawet 30 tysięcy złotych

2022-05-14 21:10:12(ost. akt: 2022-05-14 23:15:53)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Nowela Ustawy Kodeks Wykroczeń znacznie zaostrzyła kary dla nieodpowiedzialnych kierowców. Według nowych przepisów sąd może nałożyć grzywnę, za niektóre szczególnie niebezpieczne zachowane na drodze w wysokości nawet 30 tys. zł. Zatrzymany wczoraj 28 – latek popełnił aż 3 wykroczenia, za które orzeczenie takiej kary jest możliwe. Mężczyzna kierował motocyklem nie mając uprawnień, wyprzedzał na przejściu dla pieszych i na linii podwójnej ciągłej.
W czwartek, (12.05.22r.), policjanci z bartoszyckiej drogówki na ul. Bema zauważyli motocyklistę, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za motocyklem. Zanim mężczyzna się zatrzymał wyprzedzał jeszcze auta na linii podwójnej ciągłej. Kontrola 28 – latka ujawniła, że mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie nie ma uprawnień do kierowania motocyklem.

Z uwagi na złamanie szeregu przepisów i rażąco nieodpowiedzialne zachowanie 28 – latka, policjanci podjęli decyzję o skierowaniu wniosku o jego ukaranie do sądu.
W postępowaniu przed sądem mężczyźnie grozi kara grzywny w kwocie nie mniejszej niż 4 tysiące zł, ale może ona wynieść nawet 30 tys.

Każdy ze złamanych przez 28 – latka przepisów wymieniono w kodeksie wykroczeń jako ten, za który tak wysoka kara może być orzeczona. Mężczyzna musi liczyć się też z zakazem kierowania, który jest orzekany za kierowanie bez uprawnień.
KPP Bartoszyce

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5