13 maja odbyła się Gala Laureatów Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Bartoszyckiego (Galeria)

2022-05-14 16:00:00(ost. akt: 2022-05-17 16:15:19)
Laureaci Plebiscytu

Laureaci Plebiscytu

Autor zdjęcia: Jarosław Pastuła

13 maja podsumowaliśmy Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca powiatu bartoszyckiego w 2021 roku. I choć był to piątego 13-go, uroczystość okazała się wielkim sukcesem. Blisko 20 osób uczestniczyło w ważnym dla naszego powiatu wydarzeniu.
W piątek w gościnnych progach restauracji „Piwem Podlane” zgromadzili się sportowcy, samorządowcy oraz sponsorzy. Powitał ich zespół redakcyjny Gońca Bartoszyckiego.
Fot. Jarosław Pastuła

— Przede wszystkim serdecznie witamy i cieszymy się, że są z nami nasi laureaci, którzy łącząc ciężką pracę, determinację i talent odnoszą sukcesy w swoich dziedzinach sportowych. Równie ciepło witamy naszych gości, którzy są sponsorami nagród dla tych wspaniałych sportowców, i którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Bardzo dziękujemy za przybycie oraz nagrody ufundowane przez samorządowców, stowarzyszenia sportowe oraz firmy z powiatu bartoszyckiego.Oczywiście zaproszenie otrzymali wszyscy sportowcy, na których oddano głos. Byli to (kolejność od ostatniego miejsca:
Aleksandra Baranowska (Bartoszycki Klub Kyokushin Karate),
Mateusz Rodak (MBKS Victoria Bartoszyce),
Jakub Kwaśniewski (Bartoszycki Klub Kyokushin Karate),
Przemysław Tyryłło (GKS Cresovia Górowo Iławeckie),
Tomasz Stankiewicz (BSMS Bartoszyce),
Oliwia Wziątek (Bartoszycki Klub Kyokushin Karate),
Patryk Kulpaka (Team Cresovia),
Jan Melnyczok (Bartoszycka Grupa Biegowa ,,Endorfiny”),
Sylwester Jakacki (Bartoszycka Grupa Biegowa ,,Endorfiny”),
Dariusz Kuśnierz (SION Bartoszyce) oraz
Dawid Klimek (Bartoszycki Klub Kyokushin Karate).
Fot. Jarosław Pastuła

Do uczestnictwa w wydarzeniu, jakim był Plebiscyt zaprosiliśmy wszystkie samorządy, na których terenach trenują nagrodzeni Laureaci oraz kluby, w których trenują zawodnicy.

Zaproszenie na Galę przyjęli samorządowcy: burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk, Katarzyna Basak reprezentująca Starostwo Powiatowe w Bartoszycach oraz burmistrz Bisztynka Marek Dominiak. Z powodu obowiązków zawodowych burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka nie mógł być obecny, jednak przekazał zwycięzcom serdeczne gratulacje.


Fot. Jarosław Pastuła

W Gali uczestniczył sempai Grzegorz Klimek, przedstawiciel Bartoszyckiego Klubu Karate Kyokushin oraz Waldemar Pisarzewski, członek zarządu Bartoszyckiego Stowarzyszenia Miłośników Szczypiorniaka.
W wydarzeniu uczestniczyła również Małgorzata Dargiewicz, dyrektor regionalna Grupy WM, wydawcy Gazety Olsztyńskiej i jej tygodników.

Po przywitaniu zaproszonych gości uczestnicy wysłuchali kilka zdań podsumowujących osiągnięcia sportowe laureatów. Każdy z nagrodzonych uczestników Plebiscytu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz ufundowane przez sponsorów nagrody. Wszyscy otrzymali również upominki przekazane przez Starostwo Powiatowe w Bartoszycach.W imieniu nieobecnych Patryka Kuplaki oraz Przemysława Tyryłło nagrody odebrał tato p. Patryka Dariusz Kuplaka. W imieniu Sylwestra Jakackiego żona, Katarzyna Jakacka.
Ciekawostką, ale również znaczącym i symbolicznym wydarzeniem jest to, że nagrody w imieniu sensai Andrzeja Litwina wręczał sempai Grzegorz Klimek, tata Dawida z Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate -Sępopol, który w Plebiscycie zajął I miejsce.
Nagrody w mieniu Starostwa Powiatowego w Bartoszycach wręczała Katarzyna Basak
Fot. Jarosław Pastuła
Nagrody w mieniu Starostwa Powiatowego w Bartoszycach wręczała Katarzyna Basak

W czasie uroczystości burmistrz Marek Bisztynka znaczenie sportu oraz rolę, jaką w gminie odgrywa rodzina Klimków.
— Gratuluję wszystkim, jednak tak naprawdę tu nie chodzi o miejsce, ale o to, że ludzie w młodym, średnim i dojrzałym wieku z dużym sukcesem realizują swoją pasję. Obserwuję braci Dawida i Dominika, ich sukcesy w karate, a w przypadku Dominika również w kontrolowanej jeździe pojazdami z napędem na tylne koła, wręcz wzorowego zainteresowanie ich pasjami przez rodziców, a szczególnie sempai Grzegorza Klimka. Sport, jeśli chodzi o metody wychowawcze z jedną z najlepszych.
Laureat I miejsca Dawid Klimek. Po prawej sempai Grzegorz Klimek
Fot. Jarosław Pastuła
Laureat I miejsca Dawid Klimek. Po prawej sempai Grzegorz Klimek

Życzenia w imieniu starosty Zbigniewa Nadolnego i wicestarosty Władysława Bogdanowicza przekazała również Katarzyna Basak.
— Gratuluję pasji, poświęcenia oraz dziękuję za spektakularne sukcesy. Dziękuję szczególnie za to, że dajecie widzom dużo emocji. Zwycięstwo w plebiscycie jest przyczynkiem do dalszej pracy, ale także do sięgania po najwyższe laury. Życzę wam, abyście znaleźć balans pomiędzy pasją, a życiem prywatnym. Mam świadomość, że zaangażowanie w różne dziedziny sportu powoduje, że mniej czasu poświęcacie rodzinie.

Spotkanie nie byłoby tak uroczyste, gdyby nie sponsorzy nagród, którzy docenili sportowców, mieszkających i działających na terenie ich samorządów.
Fot. Jarosław Pastuła

Sponsorami Gali byli:
Starosta powiatu bartoszyckiego Zbigniew Jan Nadolny,
Burmistrz Bisztynka Marek Dominiak,
Burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk,
Burmistrz Miasta Górowo Iławeckie Jacek Przemysław Kostka
Bartoszycki Klub Karate Kyokushin
Bartoszyckie Stowarzyszenie Miłośników Szczypiorniaka.
Salon Optyczny „9” pana Bogdana Kacperskiego
Astra RTV AGD Szymona Górala.
Ogromne i ciepłe podziękowania należą się również Ewie Chojnowskiej za to, że zgodziła się nas życzliwie i smacznie ugościć w swojej restauracji „Piwem podlane”. Podziękowania należą się również Jarosławowi Pastule, który zapewnił obsługę fotograficzną wydarzenia.
dar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5