„Europejska Noc Muzeów” po raz pierwszy w Bartoszycach

2022-05-13 11:00:00(ost. akt: 2022-05-14 23:01:09)

Autor zdjęcia: „Rosenthal"

14 maja w Bartoszycach po raz pierwszy odbędzie się „Europejska Noc Muzeów”. Zorganizuje je Bartoszyckie Stowarzyszenie Historyczno - Eksploracyjne „Rosenthal", które zaprasza na wystawę eksponatów od epoki Napoleona do... PRL-u.
Bartoszyckie Stowarzyszenie Historyczno - Eksploracyjne „Rosenthal" organizuje „Europejską Noc Muzeów”. Jest to pierwsze wydarzenie tego typu, które odbędzie się w Bartoszycach.
Fot. „Rosenthal"

Fot. „Rosenthal"

— Nie jest to jeszcze stała, docelowa wystawa — mówi prezes stowarzyszenia Marek Kwiliński. — Obecną przygotowywaliśmy pod kątem „Nocy Muzeów" i cieszymy się, że zdążyliśmy. Zaczynamy od epoki Napoleona, przekrój przez Republikę Weimarską oraz II wojnę światową. W miarę upływu lat epokę PRL-u możemy już traktować jako historyczną i ważną dla Bartoszyc, w których były m.in. zakłady UNITRA. Oczywiście będzie też kilkanaście przedmiotów związanych z historią Bartoszyc, zbiory broni białej oraz oczywiście militaria.
Fot. „Rosenthal"

Fot. „Rosenthal"

Stowarzyszenie planuje udostępnić mini muzeum na początku czerwca 2022 roku.
— Muzeum będzie otwarte raz w tygodniu, jednocześnie będzie dostępne dla szkół, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Będziemy pełnić dyżury i postaramy się, aby muzeum było otwarte również w weekend.
Fot. „Rosenthal"

Bartoszyckie Stowarzyszenie Historyczno - Eksploracyjne „Rosenthal" zaprasza 14 maja, w godzinach 19.00 -24.00, do siedziby przy ul. Boh. Warszawy 96 (dotychczasowe Centrum Informacji Turystycznej) na parkingu przy tzw. „Łynostradzie". Warto zajrzeć choćby dla samych przygotowanych eksponatów.
dar

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5