Piknik Rodzinny Dwóch Kultur. Wirwilty włączają się w obchody Dni Rodziny oraz pomoc uchodźcom

2022-05-13 10:00:00(ost. akt: 2022-05-14 22:47:39)
Piknik Rodzinny Dwóch Kultur

Piknik Rodzinny Dwóch Kultur

Autor zdjęcia: redakcja

W Wirwiltach odbędzie się Piknik Rodzinny Dwóch Kultur. Wydarzenie jest organizowane przez sołtyskę Wirwilt Justynę Bogdaniuk oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Wirwilczanki".
— Na terenie naszego sołectwa — mówi Justyna Bogdaniuk — mieszkają osoby, które obecnie pod swoim dachem goszczą uchodźców z Ukrainy. Piknik rodzinny organizujemy co roku, jednak teraz połączyliśmy go z pomocą uchodźcom. Chcemy w ten sposób zebrać pieniądze i wspomóc osoby powracające do Ukrainy.

W akcję organizowaną przez sołectwo i Koło Gospodyń wiejskich włączyła się całą gmina Bartoszyce.
— Będzie to festiwal piknik dwóch kultur, czyli polsko-ukraiński. W przygotowania zaangażowali się mieszkańcy sołectwa, Koło Gospodyń Wiejskich „Wirwilczanki”. Przygotowaliśmy ciasta i potrawy, które będzie można zakupić. „Centrum Kultury Gminy Bartoszyce” wspomogło nas „dmuchańcami", mają być również dzielnicowi, którzy przekażą dzieciom odblaski. Otrzymaliśmy również dofinansowanie z Urzędu Gminy Bartoszyce z środków na przeciwdziałanie problemom alkoholowym. Zaplanowaliśmy konkursy, można będzie też skorzystać z tzw. alko- i narkogoogli.

Organizatorzy liczą na udział nie tylko mieszkańców sołectwa, ale z całej gminy, a nawet powiatu bartoszyckiego.
— Informacja o pikniku rodzinnym dwóch kultur została przekazana na plakatach oraz ogłoszona przez księży w cerkwi greckokatolickiej św. Andrzeja Apostoła i na „Działkach” w parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Bartoszycach. Oczywiście nie zapominamy też o stronach w portalu społecznościowym. Liczymy, że będzie duże zainteresowanie — dodaje Justyna Bogdaniuk.
dar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5