Kolejny, nowy wóz dla OSP w gminie Bartoszyce. Jest już promesa na zakup

2022-05-06 13:00:00(ost. akt: 2022-05-06 17:03:12)
OSP w Galinach otrzymała promesę na zakup nowego wozu strażackiego

OSP w Galinach otrzymała promesę na zakup nowego wozu strażackiego

Autor zdjęcia: arch. gminy Bartoszyce

GMINA BARTOSZYCE \\\ Do OSP Galiny wkrótce trafi nowy wóz strażacki marki Skania. Dzięki temu wszystkie 3 zastępy OSP z terenu gminy Bartoszyce, które działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego będą miały nowe pojazdy.
Na terenie gminy Bartoszyce działają trzy zastępy OSP zarejestrowane w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Wkrótce wszystkie– dzięki zakupom oraz rotacji dotychczasowych pojazdów – będą dysponowały nowymi wozami strażackimi. Do OSP w Galinach trafi nowy wóz strażacki marki Skania o wartości pond 1,2 miliona złotych, w tym dofinansowanie ze środków zewnętrznych w wysokości 800 tyś. zł., a ich pojazd trafi do OSP w Łabędniku. W grudniu 2021 roku OSP w Bezledach otrzymała nowy wóz strażacki marki Skania, przekazując 10-letniego mercedesa na potrzeby OSP w Kinkajmach.
Nowy wóz strażacki w OSP Bezledy
Fot. arch. gminy Bartoszyce
Nowy wóz strażacki w OSP Bezledy

Jak informuje wójt Andrzej Dycha, wszystkie zastępy OSP z terenu gminy Bartoszyce aktywnie uczestniczyły w zbiórkach oraz przekazaniu strażakom w Ukrainie niezbędnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Zebrano i przekazano m.in. motopompy, wyposażenie dla strażaków w tym ubrania i hełmy.
dar

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5